حماسه سوم خرداد؛ درسی از مکتب اخلاص و تقوا/الگوی آزادسازی خرمشهر مدیریت کشور را متحول می سازد

رزمنده دفاع مقدس گفت: سوم خرداد یادآور مردانی است که مردانه در برابر هجوم دشمنانی تا بن دندان مسلح ایستادند.

به گزارش فراهان خبر؛ فتح خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱صورت گرفت.

حماسه سوم خرداد، نماد پیوستگی و وحدت رزمندگان اسلام در دفاع از امنیت ایران اسلامی و الگویی روشن برای همه نسل‌های آینده در دفاع از استقلال و حریم میهن عزیز است.

محمدرضا کرامت، از رزمندگان دفاع مقدس شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد.

وی افزود: در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت پس از ۵۷۸ روز مقاومت و پایداری، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

کرامت اظهارکرد: این فتح مبین، دفاع مقدس را وارد مرحله نوینی کرد و ایران در موضع قدرت قرار گرفت، همچنین این پیروزی بزرگ آمریکا و سایر قدرتها را سخت به وحشت انداخت و رژیم صدام بیش از پیش خود را تقویت و تجهیز کرد.

رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه حماسه شکوهمند سوم خرداد، اراده ایرانیان را به رخ جهانیان کشید، گفت: در حماسه سوم خرداد، رزمندگان ما قهرمانانه وارد عرصه نبرد شدند و مشت‌ پولادین خود را بر سر تجاوز و ظلم کوبیدند و بر تارک تاریخ ماندگار شدند.

وی گفت: رزمندگان ما ۱۹ ماه دفاع و ۳۴ روز مقاومت کردند و در برابر دشمن بعثی تمام قد ایستادند و به اذن الهی طعم شکست و خواری را به متجاوزان چشاندند.

کرامت با اشاره اینکه این حماسه ماندگار درسی از مکتب اخلاص و تقواست، افزود: سوم خرداد یادآور مردانی است که مردانه در برابر هجوم دشمنانی تا بن دندان مسلح ایستادند.

رزمنده دفاع مقدس اظهارکرد: در جنگ تحمیلی رزمندگان ما در اوج باور و قدرت الهی به پیروزی رسیده و توانستند دشمن را زمین بزنند.

وی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی کشور ما از نیروهای نظامی، دفاعی و موشکی قدرتمندی برخوردار است و امروز دشمنان به قدرت ایران اذعان داشته و به جایگاه ما در دنیا غبطه می‌خورند.

کرامت خاطرنشان کرد: همانگونه که پس از جنگ تحمیلی از الگوهای موفقیت رزمندگان در صنایع دفاعی کشور، چون صنعت موشکی و پهپادی استفاده شد باید در سایر عرصه‌ها نیز از مدل آزادسازی خرمشهر استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =