جشنواره طلایه‌داران شکوه ایران‌زمین در استان مرکزی آغاز به کار کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: جشنواره طلایه‌داران شکوه ایران‌زمین در استان مرکزی از دوم تا ششم خرداد با راه‌اندازی ۵۶ غرفه صنایع‌دستی و تولیدات خانگی در بوستان ملت اراک برگزار می‌شود.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در آیین افتتاحیه جشنواره طلایه‌داران شکوه ایران‌زمین در استان مرکزی اظهار کرد: این جشنواره در راستای افزایش نشاط اجتماعی شکل گرفت و تا ششم خردادماه جاری به مدت چهار شب ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: این جشنواره با حضور هنرمندان شاخص صنایع‌دستی، مؤسسات خیریه و تولیدکنندگان خانگی از تمام شهرستان‌های استان مرکزی و همچنین تعدادی مهمان از خارج استان برگزارشده است.

مرزبان گفت: این نمایشگاه با برپایی ۵۶ غرفه فروش و عرضه مستقیم محصولات صنایع‌دستی و تولیدات خانگی از سراسر استان تشکیل‌شده است.

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی ضمن دعوت مردم استان برای بازدید از نمایشگاه این جشنواره  تصریح کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها، شهرداری اراک، بسیج سازندگی، کمیته‌ امداد، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی برای برگزاری این جشنواره زحمات زیادی کشیده‌اند. 

مخلص‌الائمه با اشاره به اهمیت نشاط اجتماعی در جامعه گفت: نشاط اجتماعی امروزه به عنوان یکی از مؤلفات اساسی و مهم رفاه اجتماعی قلمداد می‌شود که در نقاط مختلف دنیا نیز دولت‌ها برای تحقق توسعه پایدار تلاش زیادی به‌منظور تحقق و تعمیق و تعمیم نشاط اجتماعی در جامعه انجام می‌دهند، در استان مرکزی نیز اولویت فعالیت‌ها بر توسعه اجتماعی است و ما با تمام توان از برنامه‌های حوزه نشاط اجتماعی حمایت می‌کنیم.

جشنواره طلایه‌داران شکوه ایران‌زمین در استان مرکزی از دوم تا ششم خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در بوستان ملت شهر اراک برگزار خواهد شد که در کنار آن برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری نیز اجرا خواهد شد.

             

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 14 =