رئیسی: دولت به‌ عنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها نخواهد داشت

رئیس‌‎جمهور گفت: دولت به‌ عنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها و در حمایت و یا ایجاد محدودیت برای آنان نخواهد داشت و در عین حال تمام امکانات خود را برای تحقق ۴ اصل مورد انتظار رهبر انقلاب به‌کار خواهد گرفت.

به گزارش حوزه دولت  خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت با اشاره به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تحقق ۴ اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات پایان امسال تأکید کرد: دولت به‌ عنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها و در حمایت و یا ایجاد محدودیت برای آنان نخواهد داشت و در عین حال تمام امکانات خود را برای تحقق ۴ اصل مورد انتظار رهبر انقلاب به‌کار خواهد گرفت.بیشتر بخوانید

رئیس‌جمهور برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و با مشارکت بالا را عامل ارتقای امنیت ملی و اعتماد عمومی دانست و همه دستگاه‌ها را مکلف کرد به وزارت کشور در اجرا و برگزاری انتخابات مشارکتی کمک کنند.

رئیسی در ادامه با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش ۱۲ درصدی تورم در خرداد ماه، تداوم تلاش‌های هماهنگ همه دستگاه‌ها برای ادامه روند کاهشی تورم تا پایان سال را خواستار شد.

رئیس‌جمهور با ابراز نگرانی از آمار تلفات جاده‌ای و با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات تابستانی، از وزیر راه و شهرسازی خواست به اتفاق دیگر اعضای شورای‌عالی حمل و نقل و ایمنی ترافیک برای پیشگیری از حوادث رانندگی و تلفات جاده‌ای همه امکانات موجود را به‌کار بگیرند.

رئیسی در بخش پایانی سخنانش ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات وزیر و مسئولان وزارت نیرو در مدیریت مصرف برق خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال و اهمیت و ضرورت رشد تولید، همه استانداران و فرمانداران به وزارت نیرو در زمینه مدیریت مصرف برق کمک کنند تا علاوه بر ممانعت از بروز خاموشی در بخش خانگی، از ایراد خسارت به بخش تولید به دلیل قطعی برق نیز جلوگیری شود.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود با اشاره به ایام پرفضیلت ماه ذی‌الحجه بهره‌گیری از فرصت این ماه برای کسب توفیق معرفت الهی و مقام تسلیم در راستای خودسازی به عنوان مقدمه جامعه‌سازی را به مسئولان دستگاه‌ها توصیه کرد.

در پایان جلسه سیدامیر سیاح رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در عملیاتی کردن درگاه ملی مجوزها ارائه کرد.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =