جنایات غرب علیه ملت ایران هرگز از اذهان مردم پاک نخواهد شد

رئیس دانشگاه آزاد فراهان با بیان اینکه جنایات غرب علیه ملت ایران هرگز از اذهان مردم ایران فراموش نخواهد شد، اظهارکرد: کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از حکومت استبدادی شاهنشاهی، راه اندازی ساواک در ایران، کاپیتولاسیون، حمله نژامی به طبی، کودتای نوژه، تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی علیه ملت ایران تا فشار اقتصادی و تحریمی حتی در خصوص دارو هم اینها از جمله اقدامات ضدبشری و جنایات علیه ملت ایران اسلامی است.

دادیان، رئیس دانشگاه آزاد فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به استفاده ابزاری و دوگانه غرب از حقوق بشر گفت: اتهاماتی که صرفا به کشورها توسط غرب زده می‌شود، با نگاه اجمالی به وضعیت کشورها و اقداماتی که غرب به عنوان ضد حقوق بشر تلقی می‌کند، مورد بررسی قرار گیرد، حقیقت بر همه آشکار می‌شود.

وی افزود: غرب با متوسل شدن به واژه چون حقوق بشر، دموکراسی و آزادی بیان را فقط ابزاری برای اهداف و پیشبرد منافع خود می‌داند و در عمل کمترین تعهد را به این موارد نداشته است.

دادیان با اشاره نفاق اتحادیه اروپا و نادیده گرفتن جنایات‌های رژیم صهیونیستی در مورد فلسطینیان اظهار کرد: اخیرا سیاست مدار بلژیکی از نفاق اتحادیه اروپا و عدم مجازات اسرائیل در کشتار مردم فلسطین و توسعه روابط اتحادیه اروپا با اسرائیل انتقاد کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد فراهان گفت: این ریا کاری سبب تنفر و انزوا مردم نسبت به دیدگاه غرب در دنیا می‌شود.  

وی با اشاره به عملکرد پلیس در کشورهای اروپایی گفت: کشورهای اروپایی بخصوص فرانسه، انگلیس و آلمان خشنونت بارترین برخورد را در قبال معترضان داشتند و حتی از پلیس انگلیس در برابر شهروندان آزار و سوء استفاده جنسی گزارش شده است.

دادیان افزود: در آلمان هم یک نوع خشونت نظامند در ساختار پلیس وجود دارد و در اعتراضات اخیر در برلین خشونت و ضرب و شتم پلیس مشاهده شده است.

رئیس دانشگاه آزاد فراهان با اشاره به جنایت استعماری غرب در سایر کشورها اظهار کرد: کشورهای اروپایی سابقه جنایت وحشتناکی در قاره آفریقا داشتند و حضور چند دهه سال فرانسه در الجرایز و کشتار صدها هزار نفر، شواهری بر جنایات غرب بر مردم جهان می‌باشد.

وی گفت: حضور نظامی و جنایات جنگی که غربی‌ها مرتکب شدند می‌توان به حضور نظامیان انگلیس در کشورهای دیگر اشاره کرد و همچنان زوایای مختلفی از این جنایات پنهان مانده است.

دادیان اظهارکرد: اشغالگری در افغانستان و موارد متعدد نقض حقوق بشر توسط نظامیان غربی در این کشور بر کسی پوشیده نیست.

رئیس دانشگاه آزاد فراهان گفت: کشورهای غربی در دفاع از حقوق زنان هم به دنبال منافع خود هستند، نرخ بالای خشونت خانگی و قتل زنان در فرانسه خود سندی بر این موضوع است.

وی با اشاره به اقدامات ضدحقوق بشر غرب در ایران افزود: آلمان در ۸ جنگ تحمیلی تامین کننده سلاح برای رژیم صدام بود و این گوشه‌ای از اقدامات غرب علیه ملت ایران است.

دادیان با بیان اینکه جنایات غرب علیه ملت ایران هرگز از اذهان مردم ایران فراموش نخواهد شد، اظهارکرد: کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از حکومت استبدادی شاهنشاهی، راه اندازی ساواک در ایران، کاپیتولاسیون، حمله نژامی به طبی، کودتای نوژه، تحریک عراق به آغاز جنگ تحمیلی علیه ملت ایران تا فشار اقتصادی و تحریمی حتی در خصوص دارو هم اینها از جمله اقدامات ضدبشری و جنایات علیه ملت ایران اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد فراهان گفت: آمریکا پول‌های کلانی را برای مبارزه با ملت ایران هزینه می‌کند و بارها با همین واژه حقوق بشر به دنبال مانع تراشی برای پیشرفت کشور ما در عرصه‌های هسته‌ای بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ترور و شهادت سردار سلیمانی و همراهان ایشان هم یک اقدام ضد حقوق بشری بود که هرگز از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =