ولایت فقیه تجلی از مسئله غدیر است

امام جمعه فراهان گفت: روز عید غدیر در واقع بیعت با امام زمان(عج) است و در عصری که امام زمان(عج) غائب هستند زمان غیبت که دسترسی به امام معصوم نیست از نماینده امام معصوم که در بین علماء و فقها بهترین است تبعیت شود، لذا ولایت فقیه تجلی از مسئله غدیر است.

حجت الاسلام یعقوبی، امام جمعه فراهان در گفتگو با فراهان خبر، ضمن تبریک عید غدیر، گفت: ولایت اصل دین و یکی از ارکان اسلام است و در آیات قرآن ولایت خدا، رسولش و امیرالمومنین(ع) وارد شده است.

یعقوبی با اشاره به جایگاه ولایت در اسلام اظهارکرد: خداوند ولایت را به خودش نسبت می‌دهد و اگر انسان ولایت خدا را نپذیرد تحت ولایت شیطان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به جایگاه حضرت علی(ع) گفت: خدا خودش را صاحب ولایت بر مردم معرفی می‌کند و این ولایت را در اختیار رسول خدا(ص) قرار داده و پس از آن در اختیار امیرالمومنین(ع) قرار گرفته است که آیه ولایت به این موضوع پرداخته شده است.

یعقوبی اظهارکرد: در واقعه غدیرخم به صورت علنی و جهانی در حضور ۱۲۴ هزار مسلمانی که در حال بازگشت از سفر حج بودند، پیامبر(ص) پس از اقراء همگان به ولایت خودش، امیرالمومنین(ع) را به عنوان وصی و جانشین خودش معرفی کرد.

امام جمعه فراهان با اشاره به ولایت امام زمان(عج) در خطبه غدیر گفت: روز عید غدیر در واقع بیعت با امام زمان(عج) است و در عصری که امام زمان(عج) غائب هستند زمان غیبت که دسترسی به امام معصوم نیست از نماینده امام معصوم که در بین علماء و فقها بهترین است تبعیت شود، لذا ولایت فقیه تجلی از مسئله غدیر است.

وی اظهارکرد: در عصرکنونی و پس از انقلاب اسلامی، به برکت ولایت فقیه همه توطئه‌های دشمنان نقش برآب شده است.

یعقوبی گفت: مردم پس از پذیرش ولایت خدا، رسولش و امیرالمومنین(ع) و ولایت فقیه پشتیبان اسلام و نظام جمهوری اسلامی شدند.

امام جمعه فراهان با اشاره به اینکه حضرت مهدی(عج) وارث غدیر و امام حی و حاضر ما است خاطرنشان کرد: خداوند وعده داده که نور جریان غدیر که نور ولایت است با ظهور آخرین وصی به اتمام و اکمال خود می‌رسد و جریان غدیر که تحقق دین کامل است و همه انبیا مقدمه آن را فراهم کرده‌اند با ظهور امام زمان(عج) محقق می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =