محرم ماه تحول و حیات طیبه امت اسلام است

آیت الله دری نجف آبادی در پیامی ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: محرم ماه تحول و حیات طیبه امت اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این پیام آورده است: خداوند منّان را سپاسگزاریم که بار دیگر توفیق درک ماه شریف محرّم را به ما عنایت فرمود تا با حضور آگاهانه در مراسم عزای سالار شهیدان قلب‌ها را شستشو داده و برای قرب به آن بزرگوار و حضور در بارگاه قدسیان آماده شویم.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه محرم ماه تحول دل‌ها وجهانها و جهاد و فداکاری در راه خداست، گفت: محرم ماه تقرب الی الله و تقرب به اولیای خداوند است. محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و حیات طیبه امت اسلام است، محرم ماه بیداری، فداکاری واز خودگذشتگی در راه حق است. ماه امید و نجات و ماه وحدت و حیات و بیداری و نشاط و مبارزه با کفر و استکبار و نفاق است.

دری نجف آبادی در این پیام تاکید کرده است: دوستان و ارادتمندان به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران آن بزرگوار از این فرصت نورانی برای اعتلای کلمه الله و قرب الی الله و نفی ظلم و استکبار استفاده خواهند کرد و با وحدت کلمه و حضور قلب و زبان و بیان گویا و شعار و شور حسینی (ع) قدرت اسلام و اهل البیت (ع) را به جهان و جهانیان نشان خواهند داد و بار دیگر وحدت و انسجام، شکوه و عظمت، بیداری و هوشیاری، آگاهی و معرفت، حضور و شعور معنوی و اخلاقی خود را به نمایش خواهند گذاشت و پرده دار چهره کریه استبداد و استکبار و ظلم برخواهند داشت.

امام جمعه اراک بیان داشت: حسینیه‌ها، مساجد، امامزادگان، موکب ها، هیأت مذهبی، رسانه‌های جمعی، مداحان و مرثیه خوان‌ها، شعرا و ادبا و هنرمندان و همه مردم کوچه و بازار و شهرو روستا بار دیگر به صحنه خواهند آمد تا سیمای بزرگ عاشورا و کربلا و امام حسین (ع) و یاران آن بزرگوار را به جهانیان ارائه نمایند و چهره واقعی دین و کربلا و حق را به نمایش گذارند و مجد و عظمت اسلام ناب، اسلام عزت و شرف، اسلام حریت و آزادگی، اسلام جهاد و اجتهاد، اسلام معنویت و اخلاق را به تصویر بکشند و همه جا شعار أَ لاَ تَرَوْنَ أَنَّ اَلْحَقَّ لاَ یُعْمَلُ بِهِ وَ أَنَّ اَلْبَاطِلَ لاَ یُتَنَاهَی عَنْهُ را فریاد زنند و شعار هیهات منّا الذلّه را به گوش جهانیان برسانند و وفاداری خود را به امام و شهدا و رهبری عزیز و مقاومت نشان دهند.

وی تاکید کرده است: ذکر کربلا یک تاریخ است یک دانشگاه بزرگ و جهانی است. پایگاه بزرگ پیامبران و اولیای الهی است. چراغ راهنمای بشریت و همه آزادیخواهان عالم تا قیام قیامت است و البته کربلا امانت بزرگی در دست همه انسان‌های مؤمن و آزاده و آزادیخواه جهان است که باید آن را پاس بدارند و در صیانت و اعتلای آن بکوشند و چراغ و چشمه جوشان آن را برای همیشه روشن بدارند و اکنون انقلاب اسلامی این رسالت بزرگ را به دوش جامعه ما وجوانان ما و دلدادگان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) انداخته باید برای پاسداری و صیانت و گسترش مفاهیم بلند و نورانی آن همه با هم، همصداو هم جهت باشیم و نسبت به صیانت از ابعاد با عظمت آن کوشا و جدی باشیم ودراین راه مقدس اسلام سراز جان نشناسیم و مال و جان را با خدا معامله کنیم که خداوند خریدار جان ومال پاکان و پاک باختگان است ونور خداوند هرگز خاموش نمی‌شود.

دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: از مردم شریف استان مرکزی و کلانشهر اراک انتظار می‌رود با تمامی وجود برای اعتلای کلمه الله و عزت و سربلندی اسلام و قرآن واهل البیت (ع) همچون گذشته کوشا و فداکار باشند و سر در گرو عشق خدا و اولیای الهی داشته باشند و برای خدا به پا خیزند و در راه خداوند فداکاری کنند و از خداوند پاداش خود را بگیرند که خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نخواهد فرمود و حضور همگان در تعظیم شعائر مذهبی و عاشورا از بزرگترین عبادت هاست. خداوند از همه شما عزیزان به شایستگی قبول فرماید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =