توصیه‌های بهداشتی در زمان آلودگی هوا/ شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه بیشتر مصرف کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توصیه کرد: در صورت بروز پدیده گرد و خاک و آلودگی هوا هموطنان رعایت موارد بهداشتی را به منظور حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان مدنظر قرار دهند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ امانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توصیه کرد: در صورت بروز پدیده گرد و خاک و آلودگی هوا هموطنان رعایت موارد بهداشتی زیر را به منظور حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان مدنظر قرار دهند.  

امانی اظهار کرد: در صورت ضرورت هنگام خروج از منزل یا محل کار حتماً از عینک و ماسک مناسب (مدل FFP۲) استفاده کنید.  

وی ادامه داد: افراد مبتلابه بیماری‌های قلبی و بیماری‌های ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توصیه کرد: افراد فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.  

وی یاد آور شد: در تمام اوقات بروز پدیده گرد و غبار از فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش‌های سبک و سنگین و قدم زدن در فضای باز خودداری کنید.  

وی ادامه داد: ورزشکاران، هنگام آلودگی هوا از انجام هرگونه فعالیت ورزشی در فضای باز خودداری نمایند.  

امانی گفت: برای پیشگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیرضرور آن‌ها خودداری نمایید.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توصیه کرد: در شرایط بروز گرد و غبار به علت بخارات حاصل از پاک کننده‌های شیمیائی و گندزداها حتی الامکان از این مواد کمتر استفاده کنید.  

وی خاطرنشان کرد: از فعالیت‌هایی که باعث افزایش آلودگی هوا در فضای داخل خانه می‌شود مثل جارو کشیدن، یا خانه تکانی و… خودداری کنید.  

وی افزود: هنگام گرد و غبار، مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن توصیه می‌شود.  

امانی بیان کرد: از خرید و مصرف مواد غذایی که تهیه و عرضه آنها در محیط‌های باز و در معرض گرد و غبار انجام می‌شود، خودداری کنید.  

وی اظهار کرد: اگر در منزل از سیستم‌های تصفیه هوا استفاده می‌کنید، فیلترهای آن را به موقع تمیز و جایگزین نمایید.  

وی خاطرنشان کرد: هنگام بروز پدیده گرد و غبار، مبتلایان به آسم و بیماران قلبی عروقی در صورت بروز علائم تنگی نفس و هرگونه ناراحتی، سریعاً به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت و یا بیمارستان مراجعه کنید.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =