واکسیناسیون بیش از۷ هزار راس دام سبک در فراهان

رئیس اداره دامپزشکی فراهان از انجام خدمات رایگان این اداره در قالب فعالیت های جهاد دامپزشکی خبر داد.

جواد مهرعلی، رئیس شبکه دامپزشکی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: از ابتدای امسال با همت همکاران این اداره در قالب فعالیت جهادی بیش از ۷ هزار ۵۰۰ دز واکسن علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک، بروسلوز گوسفندی و هاری در جمعیت دامی این شهرستان و به خصوص مناطق کمتر توسعه یافته تزریق شده است.

وی در ادامه با اشاره به  به نقش طیور در اقتصاد خانوار روستایی و اشتغال پایدار روستا همچنین ضرورت حفظ و جلوگیری از تلفات آن گفت: ۵ هزار قطعه طیور بومی در مناطق روستایی شهرستان فراهان به طور رایگان علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

مهرعلی اشاره به آموزش رایگان دامداران و روستائیان فراهان اظهار کرد: طی این مدت به میزان ۱۰۰ نفر ساعت آموزش چهره به چهره  توسط کارشناسان این اداره در مناطق کم برخوردار با موضوعات بیماری های زئونوز از جمله تب مالت، هاری و ppr برگزار شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی فراهان گفت: بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع جایگاه دام و دامداری با هدف کنترل کنه‌های ناقل بیماری تب کریمه کنگو سمپاشی شده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری روستاییان شهرستان به دامداران و روستاییان این شهرستان توصیه کرد، هر گونه علائم بیماری و مورد مشکوک را به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =