وام اشتغال ۲۰۰میلیون‌تومانی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور درباره تفاهمنامه همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور توضیح داد.

 انسیه خزعلی روز دوشنبه با حضور در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و بازدید از نمایشگاه “ثمر”، با هدف ارتقاء و بهبود وضعیت، فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور تفاهمنامه‌ای امضا کرد.

سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه هدف این تفاهم نامه ارتقاء و بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور است، گفت: موضوع تفاهم‌نامه حمایت از تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده با تاکید بر زوجین متولد دهه ۶۰ و نیز آموزش و مهارت افزایی، تقویت بنیه علمی دانش آموزان دختر و کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی زنان است.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات ویژه قرض الحسنه به زوج‌های روستایی دهه شصت با هدف جلوگیری از افزایش سن ازدواج و تسهیل اجرای سیاست‌های جوانی جمعیت و فرزند آوری و کمک به شناسایی جذب، آموزش و نگهداشت دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل و اجرای برنامه‌های مشترک در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان از طریق طرح‌های آموزشی و کاربردی اشتغالزای تولید محور از محور‌های این تفاهمنامه است.

مدنی گفت: ارائه اطلاعات و معرفی جامعه هدف جهت ارائه خدمات و تسهیلات به مزدوجین دهه ۶۰ هماهنگی لازم به منظور همکاری و هم افزایی پیرامون موضوع تفاهم نامه در دستور کار است.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور نیز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات اشتغال ۲۰۰میلیون‌تومانی قرض الحسنه ۴ درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =