پیش بینی اعتبار ۲ هزار میلیاردی مجلس برای وام خوداشتغالی سربازان

سردار کمالی از پیش‌بینی اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی مجلس برای وام خوداشتغالی سربازان خبر داد.

به گزارش فراهان خبر؛ سردار موسی کمالی مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: امروز روز تقدیر از سربازان وظیفه است و به عبارتی روز سرباز است؛ سربازانی که در طول جنگ تحمیلی همراه و پا به‌پای سایر رزمندگان برای دفاع از میهن اسلامی خودشان جنگیدند و نزدیک به ۶۰ هزار شهید دادند و طبیعی است که در هفته دفاع مقدس باید از پایمردی‌ها و دلاور مردی‌های آنان تقدیر و تشکر کرد.

سردار کمالی در ادامه بیان کرد: بیکاری یکی از معضلات کشور ما است و به همین دلیل نیروهای مسلح در موضوع مهارت آموزی سربازان ورود کردند.

وی افزود: از سال ۹۶ قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه مهارت آموزی تشکیل داده شد و با همکاری دستگاه‌های دولتی کار مهارت آموزی انجام می‌شود و تا الان بالغ بر ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در ۲ موضوع مهارت‌های تخصصی و عمومی در حال آموزش اند.

سردار کمالی ادامه داد: موضوع اول بحث مهارت تخصصی است که بالغ بر ۵۰۰ رشته توسط سازمان فنی حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، وزارت ارتباطات، سازمان تبلیغات و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری آموزش داده می‌شود و دسته دوم آموزش‌های عمومی که در ۵ مهارت شامل سبک زندگی، سبک کسب و کار، سواد مالی، سواد رسانه‌ای و هلال احمر که آموزش داده می‌شود.

وی افزود: ما بنا داریم سربازان در طول مدت خدمت علاوه بر مسائل نظامی کار یا حرفه‌ای را هم یاد بگیرند تا بعد از پایان خدمت سربازی به اشتغال برسند.

سردار کمالی گفت: در راستای اشتغال، ما سال گذشته توانستیم به حدود ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر وام خود اشتغالی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون بدهیم؛ امسال هم مجلس یک اعتبار حدود ۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده است که هنوز بانک این طرح را را عملیاتی نکرده است و ما پیگیر آن هستیم که ان‌شاءالله هر چه سریع‌تر اجرایی شود و افرادی را که در سال گذشته ثبت نام کرده‌اند ولی هنوز نتوانستند وام دریافت کنند برای دریافت وام معرفی کنیم و در اولویت قرار دهیم.

وی افزود: پارسال حدود ۶۳ هزار نفر برای دریافت وام خوداشتغالی ثبت نام کردند که اکثریت آنها واجد شرایط هستند.

مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در پایان گفت: در حال حاضر چون دیگر وارد نیمه دوم سال شدیم و افراد زیادی که در سال گذشته ثبت نام کرده‌اند هنوز وام دریافت نکرده‌اند قطعاً امسال ثبت نام جدید نخواهیم داشت و همچنین در این میان افرادی بودند که استخدام یا مشغول به کارهای دیگری شدند که دیگر وام خوداشتغالی به آنها تعلق نمی‌گرفت و منصرف شدند.

منبع مهر

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =