مردم غزه نیازمند حمایت‌های فوری جهانی هستند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امروز مردم مظلوم غزه نیازمند حمایت‌های فوری جهانی برای لغو محاصره انسانی و توقف جنایات صهیونیست‌ها هستند.

به گزارش فراهان خبر؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری با همتای سوری خود گفت: رژیم صهیونیستی و متحدان آن در تلاش هستند تا با استمرار قطع آب و برق و غذا در غزه یک قتل عام جمعی را رقم بزنند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: مایلم با صدای بلند از دمشق این پیام را به رهبران کشور‌های اسلامی و عربی منتقل کنم که امروز مردم مظلوم غزه نیازمند حمایت‌های فوری جهانی برای لغو محاصره انسانی و توقف جنایات صهیونیست‌ها هستند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: امروز در دیداری که با آقای سید حسن نصرالله و همچنین تعدادی از رهبران مقاومت در بیروت داشتم مطلع شدم همه سناریو‌های ممکن را مقاومت در مقابل خود قرار داده و از روحیه بالا برخوردارند.

وی افزود: بیانیه‌ای که توسط اتحادیه عرب صادر شد ناامیدکننده بود. مواضع مبهم و دو پهلو خدمتی به ارزش‌ها و اهداف کشور‌های اسلامی در حمایت از مسجدالاقصی و فلسطین نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امیدواریم نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران یا یکی از کشور‌ها به فوریت برگزار شود.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =