دبیرکل حزب‌الله: جنگی مشروع‌تر از جنگ ما با صهیونیست‌ها وجود ندارد

دبیر کل حزب الله لبنان نخستین سخنرانی خود را از زمان آغاز عملیات «طوفان الاقصی» آغاز کرد.

به گزارش فراهان خبر؛ سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان نخستین سخنرانی خود از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» درباره تحولات منطقه آغاز کرد.

هزاران نفر از مردم لبنان از ساعتی قبل منتظر شنیدن سخنان دبیر کل حزب الله در مناطق مختلف ضاحیه بیروت تجمع کرده اند.

سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت تمامی شهدا و تجدید بیعت برای اهداف آنان گفت: امروز یاد شهدای مقاومت، شهدای حزب الله و شهدای القسام و شهدای غیرنظامیان غزه که بیشتر زنان و کودکان و خیلی ها هم خبرنگاران بودند گرامی می داریم. در ابتدا به خانواده های شهدای فلسطینی و لبنانی به خاطر اینکه عزیزانشان چنین مقامی را کسب کردند تبریک می گویم  و تسلیت می گویم به خاطر اینکه جگر گوشه های خود را از دست دادند.

وی گفت: اگر بخواهیم به دنبال نبردی با مشروعیت کامل باشیم، هیچ جنگی مانند مبارزه با صهیونیست‌ها نیست.  نبرد با صهیونیست‌ها کاملا مشروع، اخلاقی، دینی و انسانی است.

سید حسن افزود: دنیا شنید و ما شنیدم که مردم غزه واقعا پایداری کردند و خداوند چطور عزیزان آنان را برگزید و نیروی اصلی ما در این ستیز همین ایمان و پایبندی عمیق به ارزش های ماست که امروز مردم اسطوره ای غزه آن را نشان دادند. دیدیم که چطور یک مرد چطور جسد عزیزانش را از زیر آوار بیرون می کشید و می گفت الحمدلله و فدای فلسطین و ایمان حقیقی این است.

وی افزود: از تمامی افرادی که در سراسر جهان تظاهرات و تجمع کردند در حمایت و همبستگی با فلسطین و تمام کسانی که کمک کردند درود میفرستم به ویژه بر برادران عراقی و یمنی که به قلب این نبرد وارد شدند.

سید حسن نصرالله درباره عملیات طوفان الاقصی گفت: مقدمه و علت آغاز عملیات طوفان الاقصی را همه می‌دانند که آلام فلسطینی‌ها هفتاد سال است وجود دارد، اما اوضاع با این کابینه احمق و کودن کنونی واقعا سخت بود. اولین علت مسئله اسرای فلسطینی است که برخی سال‌ها در زندان هستند و برخی مریض و در معرض مرگ هستند و با این حکومت افراطی و وزرای احمق فشار بر خانواده‌های اسرای فلسطینی زیاد شد. موضوع بعدی مسجدالاقصی است که در ماه‌های اخیر و در هفته‌های قبل از طوفان الاقصی اوضاع بی سابقه بود. سوم محاصره غزه است که بیش از ۲ میلیون انسان در محدوده جغرایایی کوچک و سخت دو دهه در محاصره هستند و کسی کمکی به آ نها نمی‌کرد و مسئله دیگر شهرک سازی‌های حکومت اخیر صهیونیست‌ها و عملیات‌های قتل و تخریب خانه‌ها خیلی بر مردم غزه و جنبش‌های مقاومت فشار می‌آرود و هیچ کس در دنیا سوال نمی‌پرسید هیچ کدام از سازمان‌های مطرح کاری نکردند بلکه پرونده‌های فلسطینی فراموش شده بود و اما در مقابل سیاست دشمن ظلم روزافزون بود و مقاومت ناگریز از اقدامی بود که این رژیم و حامیان آنان در واشنگتن و لندن را تکان دهد و تمامی پرونده‌های را روی میز بیاورد و ملت مظلوم فلسطین را بار دیگر در جهان مطرح کند.

نصرالله: طوفان‌الاقصی کاملا فلسطینی است

این مخفیانه‌بودن عملیات باعث موفقیت آن شد. حزب‌الله اصلا به‌دلیل اینکه از عملیات اطلاع نداشت ناراحت نشد بلکه تبریک گفتیم. این اقدام حماس بر هویت اصلی دشمن تاکید کرد و راه را بر تحریف این عملیات بست. به ویژه وقتی می‌گفتند این عملیات مرتبط به برجام و مذاکرات اروپایی و آمریایی ایران است. اما این‌ها به دنبال تزویر و پرت کردن حواس‌ها هستند و این عملیات صددرصد فلسطینی و برای فلسطین و مسائل و محور فلسطین است. این اقدام تاکید می‌کند آنچه که ما سال‌ها می‌گفتیم تا همه دوست و دشمن را بشناسند آشکار شد و آن است که تصمیم‌های مقاومت نزد فرماندهان مقاومت است و ایران از زمان امام خمینی (ره) و اکنون در زمان امام خامنه‌ای (دام ظله) همیشه از محور‌های مقاومت حمایت آشکار کرده است، اما هیچگاه در تصمیم گیری‌های آن‌ها ورود نکرده است و همه بدانند که مقاومت تصمیم گیرندگان و خادمان اهداف خود هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =