واکنش‌های بین‌المللی به صحبت‌های دبیرکل حزب الله لبنان

پس از صحبت‌های دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص جنگ بین اسرائیل و حماس، رسانه‌ها نیز واکنش نشان دادند.

به گزارش فراهان خبر؛ در میان فضایی مملو از انتظار و در بحبوحه جنگ در غزه، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، اولین سخنرانی خود از زمان جنگ بین اسرائیل و حماس در هفتم اکتبر ارائه داد و در این  سخنرانی که در مراسم بزرگداشت «شهدا» برنامه ریزی شده است  استراتژی آینده حزب الله علیه اسرائیل رونمایی شد.

پس از این سخنرانی رسانه ها واکنش های مختلفی از خود نشان دادند که در ادامه مشاهده می کنید.

واکنش نتانیاهو به سخنرانی سید حسن نصرالله 

نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش به سخنرانی دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «هر گونه اشتباه بهایی برایتان خواهد داشت که تصورش را هم نمی‌کنید.»

سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، عصر امروز، ضمن درخواست قطع صادرات نفتی به آمریکا و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد استقرار ناوهای آمریکا در دریای مدیترانه مقاومت را نمی‌ترساند و آمریکا عامل اصلی جنایات غزه است.

سید حسن نصرالله گفت: «کابینه دشمن طی ماه گذشته و طی هفته‌های آینده هر کاری که کرد و هرکاری که بکند، نمی‌تواند پیامدها و آثار راهبردی طولان قصی را تغییر دهد. عملیات طوفان الاقصی ضعف و سستی این رژیم و اینکه آن‌ها حقیقتا سست‌تر از خانه عنکبوت هستند را نشان داد. دولت آمریکا و رئیس‌جمهور، وزیران و ژنرال‌های آن همگی شتافتند تا این رژیم را حفظ کنند؛ رژیمی که می‌لرزید و زلزله‌ای در آن رخ داده بود تا بلکه حدی از هوشیاری را به آن بازگردانند و باعث شوند دوباره روی پاهایش بایستد؛ اما تا این لحظه هنوز نتوانسته ابتکار عمل را به دست بگیرد. این شتابزدگی آمریکا برای به آغوش گرفتن اسرائیل ضعف و سستی این رژیم را نشان داد».

دبیرکل حزب‌الله گفت: «از روز اول به ما گفته شد که اگر جبهه‌ای در جنوب ایجاد کنید، هواگردهای آمریکا شما را خواهند زد.؛ اما این تهدیدات به هیچ وجه تغییری در موضع ما ایجاد نکرد. اقدام در این جبهه را آغاز کردیم. تشدید اقدامات و توسعه آن در این جبهه به دو مسئله اساسی بستگی دارد: اول روند تحولات در غزه و دوم رفتار دشمن صهیونیستی در قبال لبنان. به دشمن صهیونیستی درباره زیرپاگذاشتن حدومرزها و حمله به غیرنظامیان لبنانی هشدار می‌دهم. چنین اقداماتی باعث می‌شود معادله غیرنظامی در برابر غیرنظامی ایجاد شود. کاملا شفاف و در عین حال مبهم می‌گویم تمام احتمالات در جبهه لبنان امکان‌پذیر است و می‌تواند هر لحظه اقدامی صورت گیرد و همگی باید برای تمام احتمالات آماده باشیم»

 امارات: نوره الکعبی، وزیر امور خارجه امارات، در جریان کنفرانسی در ابوطبی گفت:«در حالی که به کار برای توقف این جنگ ادامه می‌دهیم، نمی‌توانیم ضرورت کاهش دمای منطقه را که به نقطه جوش نزدیک می‌شود نادیده بگیریم.» او علاوه بر احتمال گسترش جنگ در منطقه، هشدار داده که «خطر سوءاستفاده گروه‌های افراطی از وضعیت، برای پیشبرد ایدئولوژی‌هایی که ما را در چرخه‌های خشونت نگه می‌دارند، واقعی است.»

«محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن:سید نصرالله به ارزش‌ها و شجاعت خود در مواجهه با چالش‌های دشوار پایبند است.عزم او نشان دهنده انسانیت عالی و روحیه یک رهبر واقعی است.

فداکاری‌های شخصی و اراده قوی سید نصرالله نشان دهنده روحیه فداکاری او نسبت به کرامت مردم فلسطین است.

سخنگوی فارسی زبان رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنرانی نصرالله: ما سخنرانی سید حسن نصرالله را در تلویزیون اسرائیل زنده پخش نکردیم تا بین مردم وحشت ایجاد نشود!

این دردناک است که حماس آنقدر قدرتمند و مستحکم است که نیازی به کمک حزب‌الله لبنان نمی‌بینند؛ این برای آن‌ها موفقیت است.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =