رسوایی مدعیان حقوق بشر در غزه

آمریکا و کشور‌های غربی در جنایات صهیونیست‌ها در غزه مسئول هستند و استاندارد‌های دوگانه آن‌ها در این جنگ نابرابر فاش شده است.

به گزارش فراهان خبر؛ سخنگوی وزارت بهداشت غزه بعدازظهر دیروز (یکشنبه) آمار جدید شهدای فلسطینی را اعلام کرد و گفت: رژیم صهیونیستی از ۳۰ روز گذشته در حال پاکسازی نژادی و کشتار مردم فلسطین است. او با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ نفر به شهادت رسیده‌اند، اعلام کرد شمار شهدا به ۹۷۷۰ نفر رسیده است که از این تعداد ۴۸۰۰ نفر کودک هستند.

طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه بیمارستان‌های غزه دیگر قادر به ارائه خدمات پزشکی نیستند و تنها تا چند ساعت دیگر بسیاری از آن‌ها امکان فعالیت خواهند داشت.

آمریکایی‌ها از یک سو می‌گویند که مسئولیت حفظ جان مردم غیر نظامی غزه برعهده اسرائیل است و از یک سو تمام قد از حمله این رژیم به غزه حمایت می‌کنند و از آن به دفاع از خود یاد می‌کنند. این سیاست یک بام و دو هوا موجب شده تا رژیم آپارتاید اسرائیل بی وقفه به حملات و کشتار مردم بی دفاع غزه بشدت ادامه دهد.

وقایع پیش روی جهانیان در غزه همه حکایت از نقض قوانین آشکار و گسترده رژیم صهیونیستی در این جنگ دارند، اما جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید در حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه ادعا کرد: از نظر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اقدامات اسرائیل در غزه نقض کننده قوانین بین المللی نیست.

جنایت رژیم صهیونیستی در غزه با حمله به مردم بی دفاع

این درحالی است که مردم جهان از این همه توحش خشمگین‌اند و خواستار پایان دادن به این جنگ خونین هستند و از دولت‌های خود می‌خواهند از لفاظی دیپلماتیک دست بردارند و به صورت یکپارچه و عملی برای آتش بس و توقف جنگ اقدام کنند.

محسن پاک‌آیین کارشناس سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار کرد: در موضوع فلسطین شاهد ۲ موضوع هستیم؛ موضوع اول جنگ و موضوع دوم جنایت است. جنگ چیزی است که در میدان در حال وقوع است، مانند جنگ فلسطینی‌ها برای دفاع از سرزمین خودشان که در این مدت مشاهده کردیم فلسطینی‌ها ضربات بزرگی را به صهیونیست‌ها وارد کرده‌اند، اما در طرفی شاهد جنایت از سوی صهیونیست‌ها هستیم و اسم آن را جنگ نمی‌توان گذاشت.

این کارشناس سیاست خارجی ادامه داد: صهیونیست‌ها حمله به بیمارستان‌ها، مردم بی دفاع، اماکن عمومی و حتی کشتن خبرنگاران جنگی را انجام داده‌اند و تمام این‌ها مغایر با موازین بین المللی است و سکوت غربی‌ها در این مسائل قابل توجیه نیست و از سوی جهانیان این رفتار‌ها محکوم است.

 پاک‌آیین درباره معیار‌های دوگانه حقوق بشری در غرب گفت: متاسفانه اکنون ما شاهد آن هستیم که غربی‌ها به‌خصوص آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی مثل انگلیس، آلمان و فرانسه در ارتباط با مسائل حقوق بشری به دنبال معیار‌های دوگانه هستند و کاملا نسبت به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین بی‌تفاوت هستند. جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین کاملا مصداق بارز نسل‌کشی است و طبق کلیه موازین بین‌المللی و حقوق انسانی محکوم است.

جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین

پاک آیین افزود: آموزه‌های مسیحیت و یهودیت اجازه چنین جنایاتی را نمی‌دهد. متاسفانه ما اکنون شاهد آن هستیم که غربی‌ها برای کشته شدن چند انسان در اوکراین به‌دنبال جنگ با روسیه اقداماتی را انجام می‌دهند و روس‌ها را محکوم و این کشور را تحریم می‌کنند و آن‌ها را از برخی از حقوق خودشان مثل شرکت در مسابقات ورزشی محروم می‌کنند؛ اما در ارتباط با کشته شدن بیش از ۹ هزار فلسطینی که اکثر آن‌ها کودک، زن و افراد بی‌دفاع هستند کاملا سکوت کردند و توجیه می‌کنند که اسرائیل در حال دفاع از خود است در حالی که به هیچ وجه این مسئله صحیح نیست.

این کارشناس سیاست خارجی در ارتباط با ادامه این جنگ اظهار کرد: پیش بینی می‌شود اگر جنگ گسترش پیدا کند و حملات و جنایات صهیونیست‌ها ادامه پیدا کند، ابعاد جنگ توسعه خواهد یافت و مسئول اصلی این اتفاق نیز آمریکا است و در واقع آن‌ها در طبل جنگ می‌کوبند و اگر جنگ توسعه پیدا کند در وهله اول منافع آمریکایی‌ها در خطر خواهد افتاد و قطعا بایدن و تیم سیاستگذار آمریکا باید متوجه باشند که مسئولیت تداوم این وضعیت بر عهده آن‌ها خواهد بود.

 پاک‌آیین درباره واکنش ایران در شرایط کنونی گفت: ایران بار‌ها اعلام کرده که این جنگ، جنگ فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی است و این فلسطینی‌ها هستند که صحنه جنگ را مدیریت می‌کنند. محور مقاومت نیز در صحنه حضور دارد و در مقاطعی به کمک فلسطینی‌ها آمده است.

این کارشناس سیاست خارجی گفت: جمهوری اسلامی ایران هم حامی اصلی مردم فلسطین است و اقدامات خود را در حوزه‌های مختلف برای تقویت مبارزه علیه رژیم صهیونیستی دنبال می‌کند.

سید یاسر ضیایی عضو هیئت علمی حقوق بین الملل دانشگاه قم نیز می‌گوید: سکوت مجامع به اصطلاح حقوق بشر در قبال جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه از جمله غصب، کودک کشی، حمله به بیمارستان و نقض آشکار قوانین بسیار خفت بار است. غرب و آمریکا در جنایات رژیم اشغالگر قدس مسئول هستند و ریاکاری و استاندارد‌های دوگانه غرب و سازمان ملل در این جنگ نابرابر صراحتا فاش شده است.

صفا تاج، تحلیلگر مسائل منطقه نیز به خبرنگار ما گفت: هرچه زمان بگذرد، مواضع هم در میدان و هم در افکار عمومی جهان به ضرر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود. اکنون افکار عمومی علیه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها است. در حوزه میدانی نیز صهیونیست‌ها تنها توانستند مناطق غیرنظامی و مسکونی را بمباران کنند و این از لحاط نظامی به معنی شکست است.

وی در پایان گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا به‌دنبال راهکاری هستند که از این مخمصه خارج شوند و بعید نیست که دست به دامان مصری‌ها، قطری‌ها و اردنی‌ها بشوند تا با برقراری آتش‌بسی که آبروی‌شان را حفظ کند، عملا جنگ را تمام کنند؛ اما اگر به این جنگ ادامه دهند قطعا به ضرر آن‌ها خواهد بود و تبعات آن را نیز باید بپذیرند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =