اجرای دیوارنگاره شهید «غلامرضا سلم‌آبادی»

دیوارنگاره شهید «غلامرضا سلم‌آبادی» توسط استاد هنرمند عباسعلی باقری در روستای سلیم‌آباد فراهان اجرا و رونمایی شد.

به گزارش فراهان خبر؛ دیوارنگاره شهید «غلامرضا سلم‌آبادی» توسط استاد هنرمند عباسعلی باقری در روستای سلیم‌آباد فراهان اجرا و رونمایی شد.

شهید غلامرضا سلم‌آباد فراهانی یکی از شهدا در عملیات غرورآفرین مرصاد اعزامی از شهرستان فراهان بود که شجاعانه جنگید و مظلومانه به شهادت رسید.

بعد از ۱۴ سال دعا و نذر و نیاز صدای فرزندی در خانواده سلم‌آبادی طنین انداز شد. غلامرضا در سال ۱۳۴۹ در روستای سلیم‌آباد فراهان متولد شد تا ۶ سالگی سایه پر مهر پدر بر سر غلامرضا بود با فوت پدر، او مرد خانه شد.

از دوران نوجوانی مسئولیت پذیری در وجودش نمایان بود، در نوجوانی کمک حال مادر بود و در کنار درس و تحصیل لحظه ای از مادر و خواهرانش غافل نبود.

چهره نورانی، قلب پاک، بر خورد متین و زبان گویای او شخصیتی برجسته و قابل توجه ایجاد کرده بود به طوری که هر کس در اولین برخورد مجذوب خود می‌کرد.

شهید سلم آبادی که با عشق به خدا و ائمه اطهار پرورش یافته بود و علاقه بسیاری به امام(ره) داست؛ همواره برای ارشاد و راهنمائی افراد اهمیت فراوانی قائل می شد و بخاطر بی تکلف بودنش مردم او را دوست داشتند.

سرانجام این شهید بسیجی از زندان خاکی تن، تاب دوری معشوق و معبود را از دست داد و روح بلندش در مکتب شهادت از بین خلق به میان بهترین بندگان خدا عاشقان شتافت.

مادر شهید از خاطره آخرین اعزامش می گوید؛

وقتی غلامرضا از رفتن به جبهه گفت، سعی کردم با یادآوری سرپرستی خواهرانش او را از رفتن منصرف کنم اما در جوابم گفت؛«سرپرست شما خدا هست، آن که جان داده خودش نگهبان است».

همیشه در کمک به دیگران و جبهه‌های جنگ پیش قدم بود، حقوقش را که می‌گرفت از آن هدیه ای برای خواهرانش تهیه می‌کرد و مابقی را به جبهه‌ها کمک می‌کرد.

یک بار زمانی که غلامرضا برای مرخصی آمده بود، به غلامرضا گفتم که برایش به خواستگاری برویم، شهید در جوابم گفت؛« برادرانم در زیر خاک و خون در جبهه ها برای اسلام جان می‌دهند، من در این شرایط به فکر ازدواج باشم، بماند برای موقعیتی دیگر».

همواره به خواهرانش در مورد حجاب سفارش می کرد و چادر را حجاب کامل می‌دانست و به حفظ چادر حضرت زهرا(س) تاکید داشت.

در آخرین اعزام غلامرضا، همراهش تا سر کوچه رفتم، دل کندن از او برایم سخت بود اما همان لحظه به یاد امام حسین(ع) افتادم که اجازه میدان رفتن به جوان رعنایش را داد، من هم غلامرضا را به یاد حضرت علی اکبر(ع) بدرقه جبهه کردم.

غلامرضا سرباز ولایت بود و عشق به ولایت در زندگیش موج می‌زد و همواره به ما هم سفارش می‌کرد؛«که سرباز ولایت باشید، مبادا از ولایت غافل شوید» در وصیت نامه‌اش هم نوشته بود؛ «کسانی که مخالف ولایت هستند در تشیع جنازه من شرکت نکنند در غیر این صورت روح من در عذاب است».

این شهید والامقام در ۵ مردادماه سال ۱۳۶۷ در عملیات مرصاد به فیض شهادت رسید و در مزار شهدای روستای سلیم‌آباد فراهان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =