زینب سلیمانی: ۸۰۰ عنوان کتاب مکتب حاج قاسم تا به امروز چاپ شده است

آیین رونمایی از جدیدترین کتاب‌های انتشارات‌ مکتب حاج قاسم با حضور فرزندان سردار شهید قاسم سلیمانی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش فراهان خبر؛ زینب سلیمانی مدیر بنیاد «قاسم سلیمانی» از انتشار ۸۰۰ عنوان کتاب مکتب حاج قاسم تا به امروز خبر داد.

وی در این آیین اظهار داشت: سالگرد‌های شهید سلیمانی هر ساله با شور و اشتیاق و حرارت خاصی از سوی ملت ایران برگزار می‌شود.

مدیر بنیاد قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: ۸۰۰ عنوان کتاب مکتب حاج قاسم تا به امروز چاپ و در اختیار مردم قرار گرفته است.

فرزند سردار سلیمانی همچنین خاطرنشان کرد: ۷ عنوان مکتب حاج قاسم در مراسم امروز رونمایی می‌شود.

سلیمانی گفت: امسال تلاش شد در حوزه‌های مختلفی تئاتر، سرود، کلیپ و کتاب به صورت ویژه پرداخت شده است. با توجه به شرایط فلسطین رخ داده بنا داشتیم با توجه به شرایط اخیر به آن بپردازیم. به همین خاطر شعار «شهید القدس» برای امسال انتخاب شد.

وی افزود: تلاش ما در انتشارات این است که روایات‌های مستند و محتوا‌های تایید شده منتشرر سود تا مخاطبان در سنین مختلف بتوانند استفاده کنند. در سال‌های گذشته حدود ۸۰۰ اثر توسط ناشران روانه بازار نشر شده است. اما کتاب‌هایی که امروز رونمایی می‌شوند به جزییات کامل‌تری از زندگی شهید سلیمانی پرداخته است.

شهید سلیمانی در میدان‌ها دقیق و منطقی بود

همچنین غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان ادب و شعر فارسی با گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: شهید سلیمانی برای انقلاب اسلامی یک سرمایه بود و با شهادتش این سرمایه افزون‌تر شد. رهبر معظم انقلاب بیان کردند: نگران ریزش‌ها نباشید. انقلاب در کنار ریزش‌ها رویش‌هایی دارد. شهید سلیمانی در کنار این ریزش‌های، رویش بزرگی است. بی‌گمان شهید سلیمانی یکی از مردان بزرگ تاریخ است و راز ماندگاری ایران وجود مردانی همچون سلیمانی است.

وی اظهار داشت: مردان بزرگ هم در حیات خودشان و هم در میانشان تاثیرگذار هستند. واقعاً شهید سلیمانی هم در زندگی بزرگ بود و هم در شهادت بزرگ‌تر شد. سرّ این همه اثرگذاری به‌خصوص پس از شهادت در شهید سلیمانی چیست؟ من فکر می‌کنم علت اصلی، اخلاص او بود. سلیمانی بازیگر نبود. او به کمال اخلاص رسیده بود. خدا ابن تاثیر را ضمانت کرده است. دلیل دوم ثبات در عقیده است. دلیل دیگر که در شخصیت شهید سلیمانی مهم است، این است که او در نظر و عمل توازن داشت.

رئیس فرهنگستان ادب و شعر فارسی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در میدان‌ها دقیق و منطقی بود، افزود: سلیمانی یک مکتب است و مخصوصاً مکتب تربیتی است. هیچ چیزی به اندازه الگو، قدرت تربیت ندارد. شهید سلیمانی تجسم عینی و عملی آرمان‌هایی است که سال‌هاست بر آن پافشاری کردیم. او یک متفکر کامل از مبانی انقلاب است. او قبل از اینکه حرف بزند، عمل کرده و به اثبات رسانده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =