داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

توقیف نفت‌کش انگلیسی نشان از اقتدار نظام است/ کمر منافقین در عملیات مرصاد شکسته شد

نمایش خبر : 79 | تاریخ انتشار : 5 مرداد 1398

به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام‌جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۵ مرداد، سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت: اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم آیت‌الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

وی افزود: نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب همواره محلی برای هوشیاری و آگاهی بخشی به مردم و نیز مکانی برای تزکیه نفس و خشوع و خضوع در برابر ذات خداوندی بوده است.

فیض کرمیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد اظهار کرد: نتیجه عملیات مرصاد؛ شکستن کمر منافقین بود؛ به‌گونه‌ای که دیگر بعدازآن نتوانستند کمر راست کنند.

امام‌جمعه فرمهین بیان کرد: عملیات مرصاد نماد ماندگار و الهام‌بخش از وحدت و یکپارچگی ملی بود، این عملیات تو دهنی بزرگ بر دهان یاوه‌ گویان منافق بود.

وی با اشاره به روز فضیلت روز «دحو الارض» گفت: روز بیست و پنجم ذیقعده، هم زمان با دحوالارض استبراى روزه و عبادت این روز ثواب بسیار نوشته‌‏اند و در این روز نماز و دعاى مخصوصى وارد شده است.

فیض کرمیان ضمن تقدیر از تلاش های مسئولان شهرستان در گسترش فعالیت های مهارت آموزی در فراهان ادامه داد: هر میزان که مسئولان برای مهارت آموزی سرمایه گذاری کنند، کم است، بهترین راه اشتغال زایی برای جوانان و زنان و دختران، کسب مهارت و بهره مندی از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای است.

امام جمعه فرمهین  با بیان اینکه باید به کسب دانش و سواد اهمیت داده شود، اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته، مسئله مهارت آموزی مهم است، برای اشتغال تنها نباید به دنبال تحصیلات بود، در کنار تحصیلات دانشگاهی باید زمینه ی مهارت آموزی فراهم شود، باید افزایش اشتغال با ترویج و توسعه مهارت آموزی میسر می شود.

وی با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفت کش انگلیسی گفت: امروز وقتی پهپاد جاسوسی آمریکا را منهدم کردیم و نفت کش انگلیسی را توقبف کردیم، همه اینها نشان‌دهنده خواری و زبوری استکبار جهانی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

فیض کرمیان بیان کرد: به فرمایش رهبری؛ « دوران بزن و درو تمام شد»،اگر دشمن یکی بزند ده تا می خورد و این اقتدار در سایه مقاومت محقق شده است.

امام جمعه فرمهین افزود: مقاومت در برابر دشمن هزینه های دارد اما هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است.

وی با اشاره به سخنان نخست وزیر سابق انگلیس گفت: خود دشمن اعتراف می کند که ایرانی ها حق دارند ما را روباه مکار بنامند، ما بلاهای فراوانی را بر سر ایرانی آورده ایم.

فیض کرمیان خاطر نشان کرد: اگر امروز دشمنان ما عقب نشینی کردند و ایران اسلامی را به عنوان قدرت برتر قبول دارند به سبب مقاومت است و این مقاومت منجر به پیشرفت نظام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir