داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نگاه عادلانه مجلس پرخوری‌ها را نمی پذیرد/ اجازه دهید مجلس در راس امور باشد

نمایش خبر : 23 | تاریخ انتشار : 7 خرداد 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید رضا تقوی رئیس سنی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نخستین نطق خود در صحن علنی مجلس ضمن خوش آمدگویی به مهمانان مجلس گفت: اظهارتاسف می کنم از اینکه شرایط سخت کرونایی فرصت نداد که همانند دوره های قبلی افتتاحیه مجالس چهره های افزون تری را میزبان باشیم.

وی یاد دو منتخب فقید مجلس را گرامی داشت و افزود: سرکار خانم فاطمه رهبر منتخب مردم تهران و جانباز سرافراز انقلاب مرحوم رمضانی از شهرستان آستانه اشرفیه جایشان در این جلسه خالی است.

رئیس سنی مجلس با تشکر از ملت که با انتخاب خالصانه خود مجلس یادهم را تشکیل دادند یاد عوامل اجرایی وزارت کشور، بسیجیان، نیروهای انتظامی ، شهدای جنگ تحملی، مدافعان حرم، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع سلامت را گرامی داشت.

تقوی تصریح کرد: امیدواریم مجلس در پاسداری از خون جوشیده این شهیدان توفیق داشته باشد.

وی با معرفی مجلس یازدهم در چند فراز گفت: کشور ما به لحاظ تاریخی 114 سال است که مجلس دارد و در میان کشورهای آسیایی نخستین کشور صاحب پارلمان است.

تقوی با گرامی داشت مجلس شورای اسلامی یاد شهید سید حسن مدرس گفت: مجلس یازدهم عزم خود را جزم کرده تا در کلاس درس استادی چون مدرس شجاعت، سیاست و دیانت را بیاموزد. مدرس یه شخص نیست بلکه یک فکر و نماد استقلال است که در برابر زیاده خواهی رجال مستبد و مستکبر ایستاده و مبارزات خود را از سنگر مجلس آغاز کرد.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم معتقد است انبیای عظام برای اقامه عدل برانگیخته شدند،اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت به وجود آمده، عدالت را در طرح‌ها و لوایح در اختصاص امکانات و مناطق محروم و توجه به اقشار آسیب‌پذیر مد نظر قرار خواهد داد. نگاه عدالت‌محور، پرخوری رانت‌خواران و تنگدستی محرومان را تحمل نمی‌کند.

رئیس سنی مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم موفقیت‌های انجام شده را می‌پذیرد. ما به همه مدیران موفق خسته‌نباشید می‌گوییم زیرا مدیران مخلص، متعهد و متخصص را سرمایه‌های ارزشمند انسانی کشور می‌دانیم.

تقوی با تأکید بر اینکه ما اصرار بر حفظ اشتباهاتی که در گذشته در قوای سه‌گانه انجام شده را نداریم، گفت: طبق قانون، بر اصلاح این اشتباهات به شیوه مناسب اقدام خواهیم کرد. مجلس یازدهم بعد از بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته و این مجلس گفتمان دهه پنجم انقلاب اسلامی را به عنوان فرهنگ انقلاب دنبال می‌کند. گفتمان دهه پنجم باید ما را به سمت شکل‌بخشی تمدن اسلامی سوق بدهد.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم به دنبال حاشیه‌سازی نیست، افزود: به حاشیه‌سازان متذکر می‌شویم که تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند. ما می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم. اجازه بدهید مجلس با همین ترکیب در رأس امور باشد.

رئیس سنی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما وکیل‌الدوله نیستیم، گفت: مجلس یازدهم معاندالدوله هم نیست بلکه می‌خواهیم برای حل مشکلات مردم با وحدت و یکپارچگی پشت سر رهبر فرزانه انقلاب دست در دست هم بدهیم و مشکلات کشور را حل کنیم.

تقوی تصریح کرد: شاخص نمایندگان مجلس یازدهم، عمل به قانون است و سرلوحه کار ما تعامل با سایر قوا خواهد بود. نقد منصفانه و انتقاد واقع‌بینانه، اصلاح امور را شتاب بیشتری می‌بخشد. ما از حداکثر اختیاراتمان در حد قانون استفاده می‌کنیم.

وی گفت: مجلس یازدهم تصمیم دارد اصلاحات، تحقیق و تفحص، انتقاد، نظارت، جلوگیری از اسراف و مبارزه با اشرافی‌گری را از خودش شروع کند و بعد به دیگران بپردازد.

رئیس سنی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در مکتب امام(ره) و رهبری آموخته‌ایم که باید در برابر زیاده‌خواهان مستکبر و جهان‌خواران، ایستادگی و مقاومت کرد زیرا کمترین نرمش، بیشترین خسارت را به بار خواهد آورد. در راهی که امام خمینی (ره) برای ما ترسیم نموده، قدم برمی‌داریم و با امام (ره) عهد می‌کنیم که اگر بند بند استخوان‌هایمان را جدا سازند، سرمان را بالای دار ببرند، زنده زنده در شعله‌های آتش بسوزانند، فرزندان و هستی‌مان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت ببرند، هرگز امان‌نامه کفر و شرک را امضا نمی‌کنیم.

تقوی اظهار داشت: راه ما همان راهی است که شهیدان انتخاب کردند؛ شهید باکری‌ها، زین‌الدین‌ها، خرازی‌ها، بابایی‌ها، صیادها، رجایی‌ها و سردار سرافراز اسلام و فرمانده جبهه مقاومت در منطقه، شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی.

وی با تأکید بر اینکه مجلس یازدهم، مجلس ولایت است، گفت: این مجلس ولایت و ولایتمداری را با بخشنامه و دستورالعمل‌های اداری به دست نیاورده است. ولایت را بر اساس اعتقادش انتخاب کرده است. ما ولایت‌فقیه را در امتداد امامت غدیر می‌دانیم و امروز بعد از امام راحل، ردای امامت و ولایت بر قامت رسای رهبر فرزانه و حکیم انقلاب را می‌بینیم.

رئیس سنی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من او را این‌طور شناخته و توصیف می‌کنم، او مجموعه‌ای از خصلت‌های زیبا را با خود دارد و آنچه همه خوبان دارند، او به تنهایی دارد. او رجای رجایی، هنروری باهنر، طهارت مطهری، قداست قدوسی، شرافت اشرفی، راست‌قامتی بهشتی و همه خوبی‌ها و خرمی‌های خمینی را با خود دارد.

تقوی گفت: از دغدغه‌های مجلس یازدهم، معیشت مردم، محرومیت محرومان، اقشار آسیب‌پذیر، جهش تولید و اشتغال است. امیدواریم دعای همه مردم بدرقه راه نمایندگان مجلس یازدهم باشد.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir