داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

امکان دسترسی به شبکه اینترنت برای ۶۶۰ روستای استان مرکزی فراهم‌شده است

نمایش خبر : 25 | تاریخ انتشار : 19 تیر 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ لادن مهدوی‌هزاوه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با اشاره به رتبه توسعه یافتگی استان مرکزی در ارتباطات گفت: شاخص توسعه یافتگی ارتباطات در استان مرکزی رتبه هفتم در کشور است. در تمامی مناطق شهری استان مرکزی سرویس اینترنت ۴G راه اندازی شده است.

مهدوی‌هزاوه اظهار کرد: ۲۳ درصد جمعیت استان در روستاها و ۷۳ درصد در شهرهای استان سکونت دارند و بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک استان از اینترنت پرسرعت سیار و ثابت استفاده می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با اشاره به طرح توسعه ارتباطات روستایی بیان کرد: ۴۹۱ روستای استان از اینترنت نسل چهارم بی سیم در فاز اول اجرای طرح بهره مند شدند و۵۴۱  روستای باقی مانده در فازهای بعدی از خدمات اینترنت بی سیم نسل چهارم بهره‌مند می شوند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۱۷ روستا دارای ارتباطات و یک هزار و ۵۹ روستا دارای تلفن خانگی هستند،گفت: همچنین ۸۴ درصد از جاده های استان زیر پوشش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با اشاره به اینکه امکان دسترسی به شبکه اینترنت در ۶۶۰ روستای بالای ۲۰ خانواری در استان فراهم شده است،افزود: با اجرای بیش از ۲۴۰ کیلومتر فیبر نوری در سال جاری ارائه خدمات به روستاهای فاقد سرویس در دستور کار این اداره قرار دارد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir