داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

می توان با صرفه جویی در مصرف برق از بروز خاموشی های احتمالی جلوگیری کرد/به پویش «به‌وقت روشنایی» می پیوندم

نمایش خبر : 15 | تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ با توجه به گرمای پیش رو که طی روزهای آتی نیز افزایش می یابد طبیعتا مصرف برق در سراسر کشور به اوج می رسد و قطعا با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود.

بنا بر تحقیقات صورت گرفته اگر هر مشترک روزی ۱۵ دقیقه کولر خود را خاموش کند یا استفاده از وسایل دیگر برقی را به ساعات ابتدایی و انتهایی روز موکول کند، این روزها را می توان بدون خاموشی سپری کرد در همین راستا پویش «به‌وقت روشنایی» راه اندازی شده است.

اصغر نقی زاده هنرمند و بازیگر پیشکسوت در گفتگو با دیارآفتاب، در خصوص پویش «به‌وقت روشنایی» و لزوم کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف، گفت: ضمن اینکه خودم به پویش «به‌وقت روشنایی» می پیوندم دیگران را هم به این پویش دعوت می کنم، بی شک صرفه جویی اقشار مختلف مردم و دستگاه های مختلف در بروز عدم خاموشی ها موثر خواهد بود.

نقی زاده اظهار کرد: از آنجایی که بزرگترین، عمده ترین و مُسرف ترین مصرف کننده برق دستگاه ها، کارخانجات، اداره های دولتی و غیر دولتی هستند صرفه جویی این دستگاه قطعا موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه فروشگاه های بزرگ بسیار بیشتر از مشترکین خانگی در اسراف برق سهیم هستند، گفت: مشترکان خانگی که مصرفی حداقلی دارند و صرفا چند دستگاه برقی بیشتر ندارند ولی این فروشگاه ها، اداره ها، بیمارستان ها، پادگان ها، کارخانجات بزرگ هستند که در تمام ساعات تمام وسایل برقی خود اعم از کولر، چیلر، روشنایی و ... را به صورت کامل و با تمام ظرفیت روشن می‌گذارند.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: لذا اگر می خواهیم مصرف را کاهش دهیم باید با نظارت بر این مراکز و الزام آنان به استفاده کمتر از انرژی برق، این کار صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir