داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

برای توسعه صنعتی سند چشم‌انداز تعریف‌نشده است/ مدیران سیاسی نمی توانند نوید بخش جهش باشند

نمایش خبر : 19 | تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، ضمن انتقاد از عملکرد برخی مسئولین اجرایی در تحقق شعار سال گفت: اسم سال جهش است و جهش به معنای پیشرفت فوق‌العاده و چشمگیر است و پسوند آن تولید است یعنی محصول نهایی باید به‌صورت چشمگیری رشد داشته باشد نه در حد متعارف، لذا عمده بحث این است که ما به سراغ عرصه‌های تولید برویم.

وی ادامه داد: بنابراین به‌طور دقیق‌تر برای جهش تولید باید به پنج رکن تولید علمی و فناوری، خدمات، صنعت، کشاورزی و معدن توجه شود و ازآنجاکه استان مرکزی بخصوص در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن حرف‌هایی برای گفتن دارد و از طرفی این استان یک استان دانشمند خیز و نخبه پرور است جوانان خلاق و پویایی داریم.

برای توسعه صنعتی سند چشم‌انداز تعریف‌نشده است/ بعضی از افراد در جایگاه خودشان ننشسته‌اند

سلیمی تصریح کرد: متأسفانه کارگروه جهش تولید در استان مرکزی هنوز نتوانسته برای این پنج عرصه به‌صورت روشن سندی تنظیم کند که به‌صورت زمان‌بندی مشخص باشد، الآن بیش از ۴ ماه از سال گذشته است و نزدیک نیمه سال هستیم و در استان مشخص نیست مسئولین اجرایی بسته‌های مختلفی که برای این عرصه‌ها در نظر گرفته‌اند چیست و موضوع در حال ابهام است.

وی در ادامه افزود: برای توسعه صنعتی سند چشم‌انداز تعریف‌نشده است یعنی مشخص نیست در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت چه اقداماتی باید صورت بگیرد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بابیان اینکه متأسفانه در برخی از جلسات استراتژی تعریف می‌شود گفت: ما از این فضا گذاشته‌ایم و جهش تولید محصول نهایی است، نباید در بخش مقدمات و ایده‌های کلی بمانیم البته با ایده‌های خلاقانه مشکلی نداریم.

وی اظهار داشت: آقایان در مقام استراتژیست نظر می‌دهند درصورتی‌که سمتشان اجرایی است یعنی باید زمان‌بندی تعریف کنند ولی متأسفانه بعضی از افراد در جایگاه خودشان ننشسته‌اند و نمی‌دانند باید چه بکنند و صرفاً با روابط فامیلی و سیاسی به این مقام رسیده‌اند و افراد برنامه‌ریز و کارشناس متخصص نیستند.

مدیران نالایق هرچه سریع‌تر جای خود را به مدیر توانمند بدهند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید هرچه سریع‌تر مدیران نالایق جای خود را به مدیر برجسته و توانمند بدهند گفت: مدیران سیاسی نشان داده‌اند که با عصا حرکت می‌کنند و در شرایطی که به تعبیر مقام معظم رهبری باید جهش را تجربه کرد این‌ها نمی‌توانند نویدبخش جهش باشند.

سلیمی تصریح کرد: در بخش‌های مختلف باید مدیران جهادی برای رفع مشکلات اقدام بکنند، در همین مورد هپکو می‌بینید که چقدر رفت‌وبرگشت صورت گرفته است آیا با این رفت‌وبرگشت‌ها می‌توانیم جهش را ببینیم؟ و یا در ایرالکو ببینید چند نفر از هیئت‌مدیره و مدیران افراد کارشناس‌اند و چند نفر آدم‌های سیاسی هستند.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی استان مستعدی است و ظرفیت دارد و اگر ما نتوانستیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم مشکل از مدیران است و به‌قول‌معروف که «اسلام به ذات خود ندارد عیبی، هر عیب که هست از مسلمانی ماست.»

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir