داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تعرض آمریکا به هواپیمای ماهان خلاف قوانین بین المللی است/جمهوری اسلامی این اقدام تروریستی را بی پاسخ نخواهد گذاشت

نمایش خبر : 21 | تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر؛ محمد حسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اقدام تروریستی آمریکائی ها مبنی بر مزاحمت برای هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران؛ گفت: این اقدام تروریستی کاملا خلاف پروتکل ها و توافقات بین المللی بین کشورها است چراکه جمهوری اسلامی ایران در سوریه توافق پروازی دارد و اجازه استفاده از پرواز و خط هوایی را داریم و امکان تردد به لبنان و سوریه را کاملا برخوردار هستیم.

وی افزود: در واقع این اقدام آمریکائی ها خلاف قوانین بین المللی و یک اقدام خصمانه در راستای سایر اقدامات تروریستی آمریکا است که بار دیگر ماهیت خیانت کارانه خود را به وضوح نشان دادند.

آصفری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به طور جدی پیگیر این موضوع خواهد بود و قطعا علاوه بر اینکه آمریکائی ها نسبت به این توطئه باید پاسخگو باشند، جمهوری اسلامی این اقدام تروریستی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه این اقدام تروریستی آمریکائی ها تازگی ندارد،گفت: عملکرد و تاریخ آمریکا پر از فتنه گری، توطئه چینی و اقدامات تروریستی است و این امروز برای دنیا به وضوح نمایان شده است.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر آمریکائی ها در اقدام تروریستی به شهادت رساندن شهید حاج قاسم سلیمانی پاسخ درخوری گرفته بودند قطعا امروز شاهد این اقدام نبودیم، گفت: عدم پاسخ محکم و مجددانه جمهوری اسلامی در شهادت شهید سلیمانی باعث سوء استفاده کردن آمریکائی ها شده است.

وی افزود: حق قانونی جمهوری اسلامی پیگیری و مطالبه بین المللی از این اقدام تروریستی آمریکا کاملا محفوظ است و قطعا دستگاه های مسئول پیگیر این مسئله خواهند بود.

آصفری با بیان اینکه اینگونه اقدامات آمریکائی ها نشان از شکست مفتضحانه آمریکا در منطقه و افول تدریجی قدرت آنهاست، گفت: آمریکائی ها امروز از این اقدامات برای آوردن ایران بر سر میز مذاکرات استفاده می کنند و قطعا با شکست سنگین مواجه خواهد شد چراکه رفتارهای آمریکا نمی تواند ایران را مجبور به میز مذاکره کند.

وی در این خصوص تصریح کرد: تا زمانی که آمریکائی ها حقوق به حق جمهوری اسلامی را که بلوکه کردند و به تعهدات خودشان در برجام عمل نکنند قطعا این دست از رفتارها ایران را تسلیم میز مذاکره نخواهد کرد

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir