داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تبیین و تقویت فرهنگ دفاع مقدس یک رسالت بزرگ برای همه اقشار جامعه است

نمایش خبر : 36 | تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی امروز در سی وپنجمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: امروز بعد از گذشت چهل سال از دفاع مقدس شاهد هستیم این فرهنگ روز به روز در کشور ماندگار تر می شود و دلیل آن این است که دفاع مقدس هویت ملت و انقلاب اسلامی است.

کریمی اظهار کرد: امروز همه به راهگشا بودن فرهنگ دفاع مقدس در تمام ابعاد و مسائلی که با آن مواجه هستیم اذعان دارند و لذا این موضوع هم اهمیت کار را بالا می برد و هم رسالت همه را سنگین تر می کند چراکه اهمیت موضوع برای عدم فراموشی این فرهنگ غنی است و رسالت سنگین برای تبیین و انتقال آن به نسل جوان است که هردو در کنار یکدیگر باید به خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف با اقشار جامعه تأکید بر عدم تحریف و عدم فراموشی فرهنگ دفاع مقدس داشتند که امروز فرا رسیدن چهل سالگی دفاع مقدس یک فرصت ارزشمند برای تحقق این رسالت بزرگ است که بار دیگر فرهنگ دفاع مقدس را بدون تحریف بازخوانی کنیم و از فراموشی آن جلوگیری کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: تبیین و تقویت فرهنگ دفاع مقدس امروز یک رسالت بزرگ برای مدیران ، مسئولین، اساتید، اصحاب رسانه و فرهنگ، طلاب، بسیجیان، دانشجویان و همه اقشار جامعه است که باید به خوبی انجام شود و چهل سالگی دفاع مقدس فرصتی مناسب برای این کار مهم است.

کریمی بیان کرد: یکی از اقشاری که در طول این چهل سال زحمات زیادی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس به جامعه و نسل جوان را داشته اصحاب رسانه است که در استان مرکزی خوشبختانه شاهد این هستیم این افراد دغدغه دفاع مقدس را دارند و این دغدغه را در جریان برگزاری کنگره شهدا در طی این چند سال نشان دادند.

وی یکی از برنامه ها و رسالت های امروز رسانه ها و جریان های فرهنگی را توجه به گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس دانست عنوان کرد: همانگونه که در جریان برگزاری کنگره به خوبی نقش آفرینی کردند امروز هم باید در گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس پای کار بیایند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تجلیل و تکریم از اصحاب رسانه به جهت نقش آفرینی آنها در مقاطع مختلف در استان مرکزی یکی از برنامه های مهم کنگره شهدای استان بود که در قالب یک اجلاسیه برای آن برنامه ریزی هایی تدوین شده بود.

کریمی یادآور شد: متأسفانه بیماری منحوس کرونا شرایط بسیار ناگواری برای برگزاری برنامه های فرهنگی ایجاد کرده اما با برنامه ریزی های صورت گرفته و با اخذ مجوز از قرارگاه زیستی استان و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی مراسم تکریم و تجلیل از اصحاب رسانه را برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته مراسم تجلیل از خانواده شهدای خبرنگار و تکریم از اصحاب رسانه در روز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه با تعداد محدودی از اصحاب رسانه برگزار خواهد شد و این مراسم مجوزهای لازم را از قرارگاه زیستی استان دریافت کرده و در کلیه مراحل برگزاری مراسم از جمله ضدعفونی کامل و دقیق مکان برگزاری تحت نظارت ناظرین بهداشت و درمان خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir