داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وضعیت «قرمز» کرونا در چهار شهرستان استان مرکزی/روزهای بحرانی در پیش رو داریم

نمایش خبر : 39 | تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی و یا خطر قرار گرفته اند.

جمالیان اظهار کرد: شهرستان های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و به این مجموع شهرستانهای ساوه، دلیجان و خمین نیز اضافه شده است که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه ها می باشد و در سایه این بی توجهی ها کرونا ویروس در حال جمع آوری قربانیان خود می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده اند و شهر های خمین، ساوه و دلیجان نیز هم از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده اند.

جمالیان اظهار کرد: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهر های پرخطر ما افزوده می گردد و این یعنی فشاری مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی وارد می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس گیر و هولناکی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می گردد که در صورت هر گونه سهل انگاری و عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می گردد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir