داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

دستور قالیباف برای تشکیل کمیته ساماندهی بازار ارز

نمایش خبر : 36 | تاریخ انتشار : 15 مرداد 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی تلویزیونی با تبیین نتایج جلسه صبح امروز رئیس مجلس با تیم اقتصادی دولت، گفت: در این جلسه موضوعات مختلفی به ویژه در خصوص بازگشت ارزهای صادراتی مطرح و بررسی شد و معاون ارزی بانک مرکزی گزارشی در این باره ارائه کرد.

 
وی افزود: بنابر این گزارش، از هفته گذشته تاکنون با ابتکار عمل بانک مرکزی و اقدامات قوه‌قضائیه، مبالغ خیلی خوبی از ارزهای صادراتی بازگشت داده شده است و بنابر برنامه‌ای که برای بازگرداندن ارزهای صادراتی باقیمانده ترسیم کردند، اوضاع در این زمینه رو به بهبود است.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: در این جلسه همچنین وزیر نفت گزارشی از حوزه مسئولیتش ارائه کرد که طبق این گزارش وضع کشور در حوزه نفت به ویژه در مقایسه با ماه گذشته امیدبخش است و آقای زنگنه وضع خوبی را برای ماه‌های آینده پیش‌بینی کرد.
 
امیرآبادی‌فراهانی افزود: در جلسه امروز که رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس نیز حضور داشتند به دستور آقای قالیباف کمیته مشترکی برای ساماندهی بازار ارز با حضور نمایندگان دولت و مجلس تشکیل و مقرر شد برای هماهنگی میان قوای سه‌گانه در این خصوص با رئیس قوه‌قضائیه نیز هماهنگ شود.
 
وی اضافه کرد: در چارچوب دستور کار این کمیته با هماهنگی قوای سه‌گانه در سطح کارشناسی و نیز مسئولان کمیسیون‌های مجلس و معاونان وزارتخانه‌های نفت و صمت و بانک مرکزی، قرارگاهی تاکتیکی ایجاد و با ساماندهی بازار ارز برای بازگشت ارزهای صادراتی بیش از پیش تلاش شود.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: در این جلسه همچنین معرفی نمایندگان مجلس که در عرصه اقتصادی، تجربه و تحصیلات دارند، پرسش‌هایی را مطرح کردند که مسئولان ذی‌ربط دولتی پاسخ دادند.
 
امیرآبادی‌فراهانی در پاسخ به این پرسش که آیا برای بازگرداندن ارزهای صادراتی طرحی از جانب مجلس ارائه خواهد شد یا از ابزارهای نظارتی قوه‌مقننه استفاده می‌شود، اظهارداشت: با توجه به نتایج خوب جلسه مشترک هفته گذشته با دولتی‌ها و بازگشت مبالغ قابل توجهی ارز صادراتی، مقرر شد این روال ادامه یابد.
 
وی افزود: مقرر شد با تعامل قوای مقننه و مجریه و پشتیبانی از دولت، چندین میلیارد دلار از ارزهای صادراتی که برخی هنوز تحویل نداده‌اند، بازگردانده شود.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس همچنین اقدامات دستگاه قضائی را در برخورد با افرادی که کارت بازرگانی اجاره‌ای داشتند یا کسانی که نباید کارت بازرگانی دریافت می‌کردند و سبب بازگشت بخش قابل‌توجهی از ارز صادراتی شد، قابل تکریم دانست.
 
امیرآبادی‌فراهانی با بیان اینکه در جلسه امروز این نتیجه حاصل شد که ضرورتی به ورود مجلس برای ارائه طرح و تصویب قانون در این زمینه وجود ندارد، افزود: جلسه امروز دومین نشست مشترک دولت و مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی و ارزی بود که به ریاست رئیس قوه‌مقننه برگزار و مقرر شد آقای قالیباف گزارشی درباره محتوای این جلسات به نمایندگان ارائه کند.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جلسات مشترک دولت و مجلس برای هماهنگی به‌منظور ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار ارز ادامه خواهد یافت.

 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir