داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ایران در تولید واکسن سابقه درخشانی دارد/ واردات واکسن از کشوری که ایران را تحریم دارویی کرده قابل‌اعتماد نخواهد بود

نمایش خبر : 87 | تاریخ انتشار : 21 دی 1399

صابر جباری دکترای پزشکی حرفه ای در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به پیشرفت های قابل توجه ایران در طول این سال ها در عرصه علمی و پزشکی گفت: ایران در تولید واکسن سابقه درخشانی دارد و قبل از انقلاب شروع شده و بعد از انقلاب شتاب گرفته و هم اکنون دانشمندان ایرانی در تهیه واکسن کرونا تلاش های فراوانی انجام دادند که تاکنون بسیار موفق بوده است.

وی افزود: تولید واکسن ایرانی کرونا در فاز تست بالینی است که سه مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته است، واکسن به تولید انبوه برای عموم مردم رسیده و پیش بینی می شود که این واکسن در سال آینده در اختیار مردم قرار بگیرد.

جباری اظهارکرد: قطعاً ایران در عرصه تولید واکسن بسیار خوب خواهد درخشید و تولید داخلی قابل اعتمادتر است.

دکترای حرفه پزشکی گفت: آمریکا و انگلیس و کشورهای اروپایی محصولات دارویی و واکسن های خود را برای اولین بار بر روی مردم کشورهای جهان سوم آزمایش و امتحان می کنند و پس از مشخص شدن عوارض داروها در صورت تایید خودشان استفاده می کنند.

وی افزود: آمریکا، شرکت داروسازی فایزر را برای اهداف خصمانه هم استفاده می کند نمونه آن استفاده واکسن در کشورهای آفریقایی بود که با واکسن سبب ناباروری زنان نژاد اصیل آفریقایی شدند و ۹۰ درصد زنان اصیل آفریقایی نابارور شدند.

جباری اظهار کرد: فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ممنوعیت واکسن کرونا مبنی بر بی‌اعتمادی بر واکسن آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی بسیار حکمیانه بود، تجربیات دشمنی‌های روزافزون این کشورها با جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که نباید واردکننده واکسن از این کشورها باشیم.

دکترای حرفه ای پزشکی گفت: کشوری که ما را تحریم دارویی می کند و اجازه ورود داروهایی که نیاز بیماران کشورمان است و حتی اجازه ورود واکسن آنفلوانزا را به ایران نمی‌دهد، حالا یک‌باره اجازه ورود واکسن کرونا را به ما می‌دهد، خدا می‌داند که آنان چه ساخته‌اند و چه می‌خواهند به خورد ملت ایران بدهند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی