داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

دلیجان و فراهان تخت بیمارستانی خالی ندارند/ هیچ تلاشی برای برخورد با باشگاه‌های متخلف نمی‌شود

نمایش خبر : 94 | تاریخ انتشار : 24 مرداد 1400

به‌گزارش فراهان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، محمد جمالیان ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی با اشاره به وضعیت بیماری در استان اظهار داشت: روند افزایشی بیماران ادامه‌دار است و تا 10 روز آینده تعداد بستری‌ها افزایش و مرگ و میر روند صعودی دارد و تعدادی شهرستان به نقطه بحرانی رسیدند و 3 شهرستان هم یک تخت خالی ندارند  و ظرفیت آنها تکمیل است.

وی افزود: اگر امروز پروتکل‌های بهداشتی با جدیت رعایت شود هنوز تا 2 هفته آینده بحران داریم و اگر رعایت نشوند کادر درمان و تجهیزات پاسخگو نیست و باتوجه به اینکه تاب‌آوری برای پزشکان و پرستاران باقی نمانده این موضوع بر کیفیت درمان تاثیر می‌گذارد و اشتباهات را افزایش می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: باوجود تلاش دستگاه‌ها و نظارت‌ها اما حداقل قوانینی که درنظر گرفته شد به خوبی اجرا نشد و با وجود گلایه از تالارها و رستوران‌ها در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز نتیجه آن را در جامعه می‌بینیم.

جمالیان بیان کرد: در برگزاری مراسم‌های عزاداری اداره کل تبلیغات اسلامی تعدادی بازرس می‌فرستد اما کافی نیست و هیچ برخوردی هم دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف ما تهیه و ارائه گزارش نیست و باتوجه به اینکه استان وضعیت خوبی ندارد باید با افرادی که قوانین را زیرپا گذاشتد برخورد شود، گفت: ممنوعیت برگزاری مراسم در فضاهای مسقف و دسته روی‌ها رعایت نمی شود به طوری که در مصلی بیت المقدس اراک که مسقف است مراسم عزاداری در حال برگزاری است و دانشگاه به صورت کلی با هرگونه تجمع مخالف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: شهرستان فراهان و دلیجان یک تخت خالی هم ندارند و سایر شهرستان‌ها هم کمتر از 5 تخت باقی مانده که مدیریت هر روز سخت‌تر می‌شود و اگر رعایت پروتکل‌ها دنبال نشود نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

جمالیان عنوان کرد: تولید و توزیع غذا توسط هر غذاپزی ممنوع است و با واحدهای صنفی که اقدام به استقرار ایستگاه چای و شربت کردند برخورد شود و باید از ظرفیت مدارس، دانشگاه‌ها و محیط های باز برای برگزاری مراسم‌های عزاداری استفاده کرد.

وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان  استان هیچ همتی برای برخورد با باشگاه‌های ورزشی ندارد و همچنان این فضاها فعال هستند و با بستن درها و نداشتن تهویه مناسب سبب خطر بیشتر برای مردم می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: با این روند این هفته با کمبود تخت مواجه می‌شویم و در اراک هم تخت خالی برای ارائه خدمات به مردم نخواهیم داشت به همین سبب همه باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

جمالیان عنوان کرد:  دیگر نیرو و پرسنلی برای توسعه خدمات در اختیار نداریم و اگر 2 مرکز راه‌اندازی و پروتکل‌ها رعایت شود شاید در آینده با بحران کمتری مواجه شویم، درگیری کودکان 5 برابر افزایش یافته و متاسفانه سن فوتی‌ها هم بسیار پایین آمده است.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه بیمارستان امام خمینی(ره)اراک و ساختمان رو به رو بیمارستان قدس به بستری موقت بیماران و به عنوان نقاهتگاه پشتیبان اختصاص یابد، گفت: با توجه به گرمای هوا مراکز واکسیناسسیون تهویه خوبی ندارند و نیازمند سیستم سرمایشی هستند که باید کمک شود، بیمارستان روانپزشکی آماده است و اگر منابع مالی تامین شود فضا برای بهره‌برداری مهیا می‌شود

«علی علیمحمدی »معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک هم در این جلسه با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت: تعداد مبتلایان در استان مرکزی در هفته سوم مردادماه با 80  درصد رشد نسبت به هفته اول به 5 هزار و 546نفر و موارد بستری با رشد 82 درصدی در این بازه زمانی از 2 هزار و 748 نفر به 4 هزار و 998 نفر رسیده است.

وی افزود: موارد بستری در استان رشد 69 درصدی داشته و 325مورد بستری در هفته اول مردادماه ،در هفته سوم به 548 نفر افزایش یافته و موارد فوتی هم با 22 نفر رشد از 32نفر به 39 نفر رسیده است.

علیمحمدی ادامه داد: تاکنون 159هزار و 495 تست رپید در استان انجام شده که 28هزار و 341مورد معادل 18درصد موارد تست مثبت اعلام شده است.

انتهای پیام/713/ ع

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی