داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

آغاز واکسیناسیون سربازان از این هفته/مشکل قرنطینه در مرزهای زمینی

نمایش خبر : 11 | تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا رئیسی، در دیدار مشترک فرماندهان ارتش با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت دستور واکسیناسیون سنین بالاتر از ۱۸ سال در روستاها را صادر کرده اما بسیاری از روستاها در برخی استان‌ها در مناطق صعب العبور هستند و برای واکسیناسیون آنها و عشایر بالای ۱۸ سال به کمک سایر دستگاه‌ها از جمله ارتش نیاز داریم.

 
وی افزود: واکسیناسیون یک مگاپروژه ملی است که فقط بر عهده وزارت بهداشت نیست البته در حال حاضر برنامه واکسیناسیون کشوری به عنوان یک وظیفه ذاتی در سایر واکسن‌ها به جز کرونا به طور مداوم و مرتب در حال انجام است اما زمانی که یک پاندمی و مگاپروژه واکسیناسیون کرونا مطرح می‌شود، همه دستگاه‌ها باید کمک کنند که خوشبختانه این اتفاق رخ داده است.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از نقاط ضعف ما، عدم وجود قرنطینه مناسب در مرزها است. باید فضای مناسبی را برای این کار اختصاص دهیم که البته مختصر به کرونا نیز نیست البته در فرودگاه‌ها این کار انجام می‌شود اما در مرزهای زمینی، قرنطینه مناسبی نداریم که لازم است برنامه‌ای با همکاری چند دستگاه برای استقرار قرنطینه مناسب در مرزها اجرا شود چون مرتباً در مورد ویروس از خارج از کشور در معرض خطر هستیم.
 
معاون وزیر بهداشت یادآور شد: حضور ارتش و نیروهای مسلح از نخستین روزهای کرونا در کشور، برای ما قوت قلب ایجاد کرد. ارتش علاوه بر مرزبانی در کشور در برنامه‌های مشترک با وزارت بهداشت مرزبانی سلامت را نیز انجام می‌دهد.
 
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی