داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ضربات مهلک به مزدوران سعودی در جنوب غرب استان نجران

نمایش خبر : 108 | تاریخ انتشار : 15 دی 1397

به گزارش فراهان خبر به نقل از میزان، نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله مستقر در جنوب غرب استان نجران عربستان، عملیات جدید و گسترده‌ای را علیه نیرو‌های مزدور سعودی در نزدیکی گذرگاه مرزی «الخضرا» انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های یمنی پس از درگیری‌های سنگین در این محور موفق شدند خطوط دفاعی نیرو‌های مزدور سعودی را بشکنند و شماری از آنان را از پای درآورند و تعدادی دیگر را هم زخمی کنند.
 
به گفته منابع میدانی، نیرو‌های ارتش و مقاومت انصارالله پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر با پشتیبانی یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای توانستند چند پایگاه نظامی و ایستگاه دفاعی نیرو‌های مزدور سعودی را به کنترل دربیاورند.
 
به گزارش میزان، حدود ۶۷ تن از نیرو‌های مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها در نزدیکی گذرگاه مرزی «الخضراء» کشته و زخمی شدند و خسارت‌های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد.
 
همزمان با درگیری‌ها در این محور، ده‌ها تن از نیرو‌های مزدور سعودی عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی» البقع» در جنوب غرب استان نجران انجام دادند، اما نیرو‌های یمنی پس از ۵ ساعت درگیری سنگین موفق شدند این حملات را به طور کامل دفع کنند.
 
حدود ۶۵ تن از نیرو‌های مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها در این محور کشته و زخمی شدند؛ سایر نیرو‌های مزدور پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از منطقه متواری شدند؛ نیرو‌های یمنی در جریان دفع حملات توانستند مقادیر قابل توجه از تجهیزات نظامی به غنیمت بگیرند.
 
حمله گسترده نیرو‌های مزدور سعودی به منطقه «السدیس» و حد فاصل مناطق «الشبکه-الطلعه» با شکست روبه رو شد و نیرو‌های یمنی پس از درگیری سنگین موفق شدند ده‌ها تن از آنان را کشته و زخمی کنند.
 
به گفته منابع میدانی، نیرو‌های مزدور سعودی درصدد هستند با سیطره مجدد بر جنوب غرب استان نجران، خود را به ورودی‌های استان صعده برسانند و با امنیت بیشتری سلاح به استان الجوف انتقال دهند، اما تاکنون ناکام مانده اند.
 
استان نجران در جنوب عربستان واقع شده و با استان‌های «صعده و الجوف» هم مرز است؛ در حال حاضر، بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب این استان در کنترل نیرو‌های یمنی است؛ نیرو‌های ارتش و انصارالله تلاش می‌کنند با نفوذ بیشتر در استان نجران، خطوط کمک رسانی نیرو‌های مزدور سعودی را به استان الجوف قطع و امنیت استان صعده را به طور کامل تامین کنند.
 
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir