داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وقتی که معاندان از حضور بسیج در فضای مجازی وحشت می‌کنند

نمایش خبر : 256 | تاریخ انتشار : 15 بهمن 1397

به گزارش فراهان خبر؛ به نقل از صبح توس، اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان خراسان رضوی طی روزهای 10 الی 12 بهمن‌ماه در حالی در مشهد برگزار شد که باعث ترس و نگرانی ضد انقلاب و برخی عناصر با تفکر نزدیک به آن‌ها شد.

این ترس و نگرانی به‌راحتی مشاهده و مورد تحلیل قرار می‌گیرد، تاکنون نیروهای انقلابی به‌صورت فردی و بعضاً بدون آموزش در فضای مجازی به فعالیت و تبلیغ عقاید خود می‌پرداختند ولی ایجاد چنین رویدادهایی باعث آموزش تخصصی و حرفه‌ای شدن این گروه از افراد شده و خواهد شد لذا جبهه کفر که تا چندی قبل خود را یکه‌تاز فضای مجازی متصور بود امروز با رقبایی آموزش‌دیده باقدرت تحلیل فضای مجازی، تولید محتوای کاربردی و تأثیرگذار و درنهایت مجموعه‌ای منسجم و مستعد برای انتشار محتوای تولیدشده در همه شبکه‌های مجازی روبرو است.

نیروهای مخالف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران که از سال 57 با تلاش‌های مختلف سعی در عقب‌نشینی مردم انقلابی از برنامه‌های خود داشته است و امروز با مشاهده شروع حرکتی تازه، بدیع و تأثیرگذار از کنار مضجع شریف امام هشتم، علی ابن موسی‌الرضا(ع) اهداف گره‌زده خود به فضای مجازی را ازدست‌رفته می‌دیدند سعی کردند با انتشار محتوایی بدون هدف و به‌اصطلاح نظامی شلیک کور، آخرین تلاش‌های خود را برای حفظ این سنگرشان داشته باشد.

در اولین دقایق شروع این رزمایش یکی از کانال‌های معاند که به انتشار اخبار دروغ حتی در بین ضدانقلاب مشهور است افراد شرکت‌کننده در رویداد را دارای اکانت های فیک معرفی کرد درحالی‌که دقایقی بعد جوابی دندان‌شکن از این اکانت ها دریافت کرد که نشان داد حقیقت چیزی جز دروغ‌های آن‌ها است.

در دیگر متن منتشرشده دریکی از توییت ها فردی با عنوان ادمین دقیقاً ادعای رژیم صهیونیستی را تکرار و سپاه را سازمان تروریستی معرفی کرد و به عینه ترس از استفاده از کلمه عملیات را بیان کرد.

 همچنین اکانتی با عنوان هوشمند سعی در تحلیل آماری رویداد کرد و سعی داشت افراد شرکت‌کننده در رویداد را تقلیل دهد، وی تعداد تیم‌های فعال را 58 گروه اعلام کرده بود درحالی‌که با جستجوی ساده در اخبار منتشرشده از رویداد، اشاره به وجود سه گروه تحلیل فضای مجازی و تولید و انتشار مشاهده می‌شد، که این اکانت فقط تعداد تیم‌های انتشار را گفته بود. مسئولین رویداد تعداد تیم‌ها را حدود 150 تیم عنوان کرده بودند که با حسابی سرانگشتی و بدون در نظر گرفتن تیم‌هایی که به علت مشکل فنی از دور رقابت حذف شدند و بر اساس تحلیل اکانت مذکور، 168 تیم در این رویداد به رقابت پرداختند.

همچنین اکانت اشاره‌شده به حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون دادستان کل کشور، سرداران سپاه و ... واکنش نشان داد و شروع عملیات را به‌مانند عملیات نظامی توصیف کرد.

همچنین صبا آذرپیک به‌اصطلاح روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب به‌صورت ناشیانه‌ای سعی کرد با هدف تقلیل این رویداد، آن را تلاشی با هزینه چندمیلیاردی برای ترند کردن هشتگ مشق مجازی عنوان کند، درحالی‌که بنا به گزارش‌های مراکز ارائه‌دهنده تحلیل فضای مجازی، از 48 ساعت قبل از شروع رویداد این هشتگ ترند شده بود.

   

با تحلیلی ساده از این رویداد و واکنش‌های محدود منفی در کنار تأثیرات بسیار زیاد مثبت این اجتماع برای آموزش فعالان فضای مجازی باید انتظار برگزاری چنین رویدادهایی را در آینده نه‌چندان دور در دیگر استان‌های کشور شاهد باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir