داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

منتظر واقعی؛ تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار دارد

نمایش خبر : 20 | تاریخ انتشار : 8 فروردین 1400

حجت الاسلام محمود قربانی، کارشناس دینی در گفتگو با فراهان خبر گفت: جهانی شدن و تشكيل حکومت جهاني از ديرباز به عنوان يكی از آرمان های بشريت مطرح بوده است.

وی افزود: انسان ها همواره خواهان آن بوده‌اند كه در پرتو اصول مشترک و متعالی به جنگ ها و درگيری ها خاتمه داده و زندگی مسالمت‌آميزی را محقق سازند.

قربانی اظهارکرد: پيامبران الهی نيز تحقق چنين آرزويی را در آينده تاريخ بشريت بشارت داده‌اند كه وجود تفکر ظهور يک منجی جهانی در ميان اديان و مذاهب مختلف خود دليلی براين ادعا می ‌‌باشد.

کارشناس دینی گفت: افزون بر اين همه لازمه اعتقاد به خاتميت دين اسلام ،جهانی بودن اين دين است زيرا اگر قرار باشد از اين پس هيچ پيامبری مبعوث نشود، دين اسلام بايد قابليت پاسخگويي به نيازهای همه انسان ها را در همه زمان ها و همه مکان ها داشته باشد تا نياز هميشگي بشر به هدايت آسمانی را برآورده سازد.

وی گفت: آموزه‌های قرآنی و روايی، سيره عملی پيامبر و استدلال عقلی، بر جهانی بودن دين اسلام گواهی می ‌‌دهد و اينكه در آينده حکومت واحد جهانی اسلام تحقق خواهد يافت.

قربانی افزود: جهانی شدن با هدف همبستگی و يكپارچگی جهانی به سمت تشكيل جامعه واحد جهانی در حركت است. راه و هدفی كه خيلی از متفكران و مصلحان جهان اعم از مسلمانان و غير مسلمانان آن را مطرح و پيش‌بينی كرده‌اند و همواره بدنبال تحقق عينی و عملی اين مرحله از مراحل تکامل جامعه بشری بوده‌اند.

کارشناس دینی اظهارکرد: منتظر واقعی کسی است که تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار داشته باشد، کسی که انتظار مهمانی را می کشد. به نظافت خانه می پردازد، لباس مرتب می پوشد و همه چیز را فراهم می کند تا به محض ورود مهمان، به بهترین نحو از او پذیرایی کند.

وی گفت: انتظار امام زمان (عج) لحظه به لحظه است، باید به گونه ای منتظر بود که هر لحظه خبر ظهور آقا به گوش رسد، آماده باشیم، اهل گناه و دلبسته به دنیا نمی تواند نام خود را منتظر بنامد.

قربانی افزود: منتظر کسی است که تلاش کند روز به روز به لحاظ روحی، فکری و عملی خود را بیش از پیش شبیه مولای خود کند و این راهی ندارد جز تقویت ایمان، تقوا و فضایل اخلاقی و دوری از گناه.

این کارشناس دینی اظهارکرد: بی تردید این مهم، یک شبه تحقق نمی یابد بلکه لازم است با توکل به خدا و توسل به خود حضرت، به طور تدریجی و مستمر در این راه قدم برداشت.

وی گفت: نکته مهمی که بیان دوباره آن ضروری به نظر می رسد آن است که از وسواس شیطان در این راه نباید غافل بود. شاید بزرگترین و خطرناکترین وسوسه و فریب شیطان ایجاد روحیه یأس باشد. قربانی خاطرنشان کرد: بی تردید هر کس توان و استعدادهایی دارد و امام زمان (عج) از هر فرد به همان اندازه توقع و انتظار دارد، پس باید با پشت پا زدن به اغواهای شیطان، به خدا توکل کرد، از اهل بیت استمداد کرد، یا علی گفت و تلاش کرد تا هر روز بیشتر و بهتر از دیروز وظایف منتظر واقعی مولایمان امام زمان (عج) را انجام داد.

انتهای پیام/

 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی