داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

آتش سوزی در باغات روستای بورقان فراهان مهار شد

نمایش خبر : 313 | تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398
به گزارش فراهان خبر؛ عصر روز گذشته آتش سوزی در باغات روستای بورقان با حضور به موقع آتش نشانی شهرداری فرمهین مهار شد.
در این آتش سوزی تعدادی از باغ های ورودی روستا در آتش سوخت، حضور به موقع نیروهای آتش نشانی موجب شد تا آتش به نقاط دیگر سرایت نکند.
مجدآبادی فراهانی، رئیس منابع طبیعی فراهان گفت: این پنجمین آتش سوزی در مزارع و باغات شهرستان طی هفته های اخیر است.
وی افزود: با توجه به بارش های بسیار خوب در فروردین ماه سال جاری و رویش علف های زیاد در مراتع، جنگل‌ها و زمین های اطراف شهر، با فرا رسیدن فصل گرما این علف‌ها خشک شده و با کوچکترین جرقه ای دچار آتش سوزی می شوند.
مجدآبادی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش آمار آتش سوزی باغات، مراتع و فضای سبز از کلیه شهروندان تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت داشته باشند و به هیچ عنوان به منظور از بین بردن ضایعات شاخ و برگ درختان در زمین های کشاورزی یا بایر و همینطور فضای سبز و باغات، اقدام به آتش زدن آن ها نکنند و از انباشته شدن شاخ و برگ ضایعات درختان در یک محل جلوگیری کرده، چون در صورت شعله وری، حریق به سرعت گسترش و مهار آن بسیار سخت و زمان بر می شود.
رئیس منابع طبیعی فراهان به خطر آتش سوزی به دلیل انداختن بطری های شیشه ای و یا شیشه های شکسته در طبیعت اشاره کرد و گفت: انداختن شیشه در باغ، بوستان ها و پارک های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید بر روی خار و خاشاک شده و شیشه مانند یک ذره بین سبب بروز آتش سوزی می شود.
وی خاطر نشان کرد: دهیاران و شوراهای و شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی سریعاً با شماره 125 تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی، اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.
 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir