داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نماز جمعه زبان مردم است/ مشکلات معیشتی زیبنده مردم ایران نیست

نمایش خبر : 112 | تاریخ انتشار : 14 تیر 1398
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام حاجی پور، خطیب این هفته نماز جمعه فرمهین در خطبه های نمازجمعه ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: در این ایام سراسر کشور غرق شادی و نور است و فرصت این ایام را غنمیت بدانیم و با سبک زندگی امامان معصوم و ائمه اطهار آشنا شویم.
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در مورد خصلت های مومن افزود: یکی از ویژگی ها مومن کتمتن راز مردم است، همانگونه که خداوند عالم الغیب است و راز مردم را برملا نمی کند، مومن هم باید راز دارد باشد.
حاجی پور اظهار کرد: خصلت دوم مومن مداراکردن با مردم است، مدارا کردن با مردم نصف عقل است، این خصلت باید الگو و سرلوحه مسئولان و نخبگان ما باشد و با مردم تعامل کنند و عفو و گذشت را در پیش بگیرند تا مشکلات حل شود.
خطیب نماز جمعه گفت: مومن باید در سختی ها صبر پیشه کند، زندگی فراز و نشیب دارد و یکی از راهکار های فائق آمدن بر مشکلات صبر است.
وی بیان کرد: آموزه های دینی به ما آموختند که صبر در برابر مشکلات، پیروزی را به دنبال دارد، در حال حاضر در کشور مشکلاتی داریم و به فرموده رهبری باید رویکرد مقاومت را در پیش بگیریم تا پیروز شویم.
حاجی پور افزود: در آستانه سالگرد اولین اقامه نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی هستیم، نماز جمعه آیین عبادی و سیاسی که سنت نبی اسلام(ص) و یادگار امام خمینی(ره) است.
خطیب نماز جمعه افزود: در استان مرکزی 33 نماز جمعه در حال برگزاری است، یکی از اهداف برگزاری نماز جمعه تعظیم شعائر الهی است.
وی اظهار کرد: نماز جمعه منسوب به حاکمیت و ولایت است، یکی از رسالت های نماز جمعه تبین دیدگاه ولایت است، نماز جمعه زبان مردم است و خطیب نماز جمعه باید خواسته ها و حرف های مردم را به مسئولان گوشزد کند.
حاجی پور ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ظرفیت های و منابع زیادی دارد، و این زیبنده مردم شهید پور ایران نیست که درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی باشند.
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: نماز جمعه باید برای حل مشکلات معیشتی مردم در منطقه پیش قدم باشد و با همکاری ستاد نماز جمعه و شورای مشورتی برای احصاء مشکلات شهرستان قدم بردارد و در جلسات با مسئولان و نخبگان به دنبال راهکار برای حل این مشکلات باشد.
وی گفت: شهرستان فراهان ندیار نام آوران و بزرگان است، مشکلات این منطقه باید حل شود و برای مشکلات معیشتی و بخصوص اشتغال و ازدواج جوانان راهکار اریه شود.
حاجی پور با اشاره به روز مالیات گفت: یکی از موضاعت مهم کشور مالیات است، این که بودجه کشور ما از منابع نفتی تامین می شود و اقتصاد کشور وابسته به نفت است، بسیار اشتباه است، و تامین منابع مالی کشور باید به سمت دریافت مالیات برود.
خطیب نماز جمعه فرمهین با اشاره به کودتای نوژه بیان کرد: سردمداران رژیم شاهنشاهی در تیرماه سال 1359 با کودتای نوژه به دنبال توطئه علیه انقلاب اسلامی ایران بودند که با عنایت خداوند این کودتا هم نافرجام ماند.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir