داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

فضای مجازی محور آموزش اغتشاش‌گران بود

نمایش خبر : 200 | تاریخ انتشار : 2 آذر 1398

به گزارش فراهان خبر؛ مصطفی مشایخی، کارشناس رسانه در نشست نهضت سواد رسانه در جمع مسئولان فراهان گفت: در آیات قرآن توصیه شده است که همه انسان ها باید به غذای خود نگاه کنند، امام صادق(ع)، این غذا را به غذای روحی و فکری بیان می کنند.

وی افزود: دیده ها و شنیده ها اندیشه را تشکیل می دهد و باید مراقب ورودی های ذهنی باشیم.

مشایخی اظهار کرد: عقل انسان و دلیل برتری او بر سایر موجودات است، ذهن فرزند همانند زمین خالی است اگر بذر خوب بکاریم، محصول خوبی می دهد و اگر بذر بدی بکاریم، علف هرز می روید، باید ذهن فرزند را با آیات قرآن پر کنیم.

کارشناسی فرهنگی ادامه داد: الان ۳ هزار شبکه ماهواره ی قابل دریافت است و ۲۵۰ شبکه فارسی زبان است و ۴۰ اتاق فکر علیه ایران برای این شبکه ها کار می کند و هجمه های این شبکه ها علیه ما است.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر افزود: بر اساس اعترافات شبکه های غربی، فضای مجازی محور آموزش اغتشاش گران بوده است، برنامه ریزی دشمن برای ۹ دی ماه بود که سهمیه بنزین فرصتی برای سوءاستفاده دشمن را فراهم کرد.

مشایخی ادامه داد: همه تحت تاثیر رسانه هستیم اما این تاثیر در فرزندان بیشتر است. باید ورودهای ذهن را کنترل کنیم.

کارشناس فرهنگی اظهار کرد: تغییرات فرهنگی و سبک زندگی هم تحت ثاثیر رسانه صورت می گیرد که اکنون نگه داری حیواناتی مانند سگ و گربه در خانه و روابط دختر و پسر در سن پایین را در جامعه شاهد هستیم.

وی افزود: تغییرات فرهنگی و سبک زندگی پایین در جامعه رهاورد رسانه غربی است.، مهم ترین عامل پایین آمدن بلوغ جنسی، دیدن تصاویر مستحجن است و امروزه فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است و این فضا را تبدیل به جولانگاهی برای ترویج فرهنگ غرب و ابتذال کرده است.

مشایخی ادامه داد: اگر ذهن فرزندان در فضای مجازی رها شود، جای ارزش ها و ضد ارزش ها عوض می شود، اگر کار فرهنگی صورت نگیرد، آسیب ها بیش از این خواهد بود.

کارشناس رسانه ادامه داد: تاثیرات رسانه تدریجی است و آرام آرام سبک زندگی را دستخوش تغییر می کند.

وی گفت: خوشبختانه کمترین معضلات آسیب را در منطقه فراهان شاهد هستیم اما باید در بحث مقابله با آسیب های رسانه کار فرهنگی صورت گیرد.

مشایخی افزود: جنگ نرم در سه حوزه دیداری، شنیداری و نوشتاری صورت می گیرد و در حوزه دیداری بالاترین اثر را می گذارد.

کارشناس فرهنگی خاطرنشان کرد: خانواده ها باید برای این که فرزندانشان کمتر در فضای این آسیب ها قرار بگیرند، باید برنامه ریزی کنند، اگر اکنون برای اوقات فراغت فرزندانمان هزینه کنیم در آینده آسیب کمتری به کودکانمان می رسد، اگر غفلت کنیم با هزینه های بالاتر آسیب های وارده را نمی توانیم جبران کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir