داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی جایی ندارد

نمایش خبر : 49 | تاریخ انتشار : 14 شهریور 1399

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام رضا یعقوبی، امام جمعه شهر فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اجلاس آموزش و پرورش گفت: آموزش وپرورش از نظر رهبر انقلاب یک دستگاه کاملا کلیدی و بی بدیل است، فلسفه تشکیل آموزش و پرورش «انسان سازی» است و هدف این دستگاه متولی تربیت انسان های مومن، خردمند، مجاهد و اهل عمل است.

وی افزود: انسان ها در دوران تحصیلات باید افرادی باانصاف، متخلق به اخلاق اسلامی تربیت شوند و در این مقوله خانواده ها هم باید این نهاد را یاری کنند و تربیت خانه و مدرسه باهم هماهنگ باشد.

یعقوبی اظهار کرد: اهداف کلان آموزش و پرورش باید با قوانین جمهوری اسلامی مطابقت باشد و سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی جایی ندارد.

امام جمعه فرمهین با اشاره به سالروز حادثه ۱۱ سپتامبر گفت: انفجار برج دوقلو در آمریکا و وقوع این حادثه آغاز اقدامات ظالمانه استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی بود. 

وی با اشاره به اقدامات دولت امارت در امضای قرارداد با کفار اظهار کرد: این قرارداد خیانت دولت امارات به دنیای اسلام و بالاخص فلسطین است، این اقدام امارات پای صهیونست را به منطقه باز می کند.

یعقوبی گفت: ماهیت شکل گیری رژیم صهیونیست توطئه علیه دنیای اسلام است و این رژیم با همه خصومت ها علیه اسلام کار می کند اما همه این تلاش ها بی ثمره است و امیدواریم که دولت امارات هم هرچه زودتر از خواب بیدار شود و این مسئله را جبران کند.

وی همچنین با اشاره به تقدیر رهبری معظم انقلاب از برگزاری عزای حسینی در کشور افزود: شور و شعور حسینی در برگزاری عزاداری ها، محرم امسال را ماندگار کرد، روش ها و شیوه های جدید عزاداری از جمله حضور مداحان اهل بیت در کوچه و محله ها و این روضه خوانی ها برکات معنوی و ثمرات خوبی داشت و من هم به نوبه خودم و به عنوان مرید اهل بیت(ع) از خادمان، مداحان و هیات ها در برگزاری عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی قدردانی می کنم.

یعقوبی خاطر نشان کرد: حرکت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) پس از واقع عاشور خود یک قیام واقعی است، ایشان پس از قیام عاشورا قیامی دیگر را ایجاد کردند و با خطبه‌های کوبنده در مجلس یزید توانستند مردم را آگاه کنند و چهره کریه حکومت مستبد یزید را نشان دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir