داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ایمن سازی 14 هزار و 250 راس دام در فراهان/ کاهش 45 درصدی مبتلایان انسانی تب مالت در فراهان

نمایش خبر : 37 | تاریخ انتشار : 14 فروردین 1400
جواد مهرعلی، رئیس اداره دامپزشکی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: شمار مبتلایان انسانی به بیماری مشترک تب مالت در شهرستان فراهان سال 99 در مقایسه با مدت مشابه قبل آن 45 درصد کاهش یافت.
وی افزود: 12 هزار راس دام سبک و 2 هزار و 250 راس دام سنگین این شهرستان سال 99 در راستای طرح هدفمند مبارزه با این بیماری ایمن‌سازی شدند و آموزش دامداران نیز برای مشارکت در مقابله با بیماری اهمیت زیادی داشته است.
مهرعلی اظهارکرد: واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری برسلوز تاثیر مستقیم بر کاهش شمار مبتلایان انسانی تب مالت داشته به‌طوری که در پی آن شمار مبتلایان تب مالت در فراهان از 58 بیمار در سال 98 به 31 بیمار در سال 99 رسید.
رئیس اداره دامپزشکی فراهان گفت: 344 مورد تست سرمی برسلوز نیز سال گذشته در راستای مقابله با بیماری تب مالت در فراهان انجام شد که موردی از بیماری مشاهده نشده‌ است.
وی افزود: 384 مورد تست سل و یک هزار و 777 مورد تست لمپی اسکین نیز سال گذشته در شهرستان فراهان انجام شد.
مهرعلی اظهارکرد: یک میلیون و 450 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا و یک‌هزار قطعه ماهیان خاویاری برای نخستین بار سال 99 به مراکز پرورش ماهی شهرستان فراهان وارد شد.
رئیس اداره دامپزشکی فراهان گفت: 33 مورد پایش و مراقبت آبزی پروری نیز سال 99 برای تشخیص بیماری‌های ویروسی در سطح استخرهای پرورس ماهی این شهرستان انجام شد.
وی افزود: یک‌هزار و 21 مورد بازرسی دام سبک و 263 مورد بازسی دام سنگین سال گذشته در راستای نظارت بر بهداشت مواد غذایی و فرآورده‌های خام دامی از سوی اداره دامپزشکی فراهان در کشتارگاه‌های این شهرستان انجام گرفته است.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی