داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تعامل دولت و مجلس برای افزایش بیمارستان‌ های آموزشی/ کمبودهای بیمارستانی استان ظرف چند ماه آینده رفع می شود

نمایش خبر : 215 | تاریخ انتشار : 19 تیر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر دوشنبه در جریان بازدید از بیمارستان خسروانی شهرستان فراهان، در جمع خبرنگاران گفت: امروز بازدیدی که از زیر ساخت های شهرستان های خنداب، کمیجان و فراهان داشتیم و خوشبختانه در این شهرستان ها مردم و خیرین برای تکمیل زیر ساخت ها بهداشت و درمان وارد میدان شده اند و اقدامات خوبی صورت گرفته است.
در شهرهای کوچک امکان تامین همه متخصصان نیست 
وی افزود: فراهم کردن تجهیزات و نیروی انسانی در این شهرستان ها باید در اولویت کار قرار گیرد، در شهرهای کوچک امکان تامین همه متخصصان نیست و دسترسی بیشتر به پزشک متخصص برای تمام شهرها زمان بر است.
قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: در شهرهای کوچک که جمعیت کمتر از ۵۰هزار نفر دارند نمی توان تمامی متخصصان را فعال کرد و تنها متخصصان اصلی از جمله پزشک کودکان، داخلی، متخصص بیهوشی و جراحی را می توان به این شهرها آورد.
 
 فضای آموزشی برای تربیت متخصصان وجود ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در زمینه پزشکان متخصص با مشکلاتی مواجه هستیم، طی سال‌های گذشته دانشگاه‌ها توسعه نیافتند، امکانات و فضای آموزشی کافی برای تربیت متخصص بیشتر وجود ندارد.
وی بیان کرد: به‌طور مثال جراح مغز سالانه 60 فارغ‌التحصیل داریم، علی رغم اینکه 8 هزار دانشجوی پزشکی سالانه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند 60 نفر متخصص جراح خروجی داریم که باید در  450 حوزه توزیع شوند، به همین خاطر همیشه کمبود متخصص داریم و در مابقی رشته ها هم وضعیت بر همین منوال است.
 
 
ظرفیت دوره‌های پزشکی را 3 هزار نفر افزایش پیدا کرده است
قاضی‌زاده هاشمی افزود: ما ظرفیت دوره‌های پزشکی را 3 هزار نفر افزایش دادیم و میزان تعداد ورودی 8 هزار نفر است که البته اینها یک دوره 6 ماهه تا فارغ التحصیلی در پیش دارند و یک دوره هم باید وارد دوره تخصصی شوند.
تعامل دولت و مجلس برای توسعه بیمارستان های آموزشی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با تعامل دولت و مجلس بتوانیم بیمارستان‌های آموزشی را توسعه دهیم تا فارغ التحصیل بیشتری داشته باشیم و نیاز مردم را تامین کنیم.
قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: سال‌ها است پزشک از خارج وارد نکردیم و حتی در برهه‌ای به خواست خود پزشکان و نه براساس خواست دولت باشد به خارج فرستاده‌ایم.
وی افزود: اگر احداث بیمارستان آموزشی و توسعه فضای آموزشی را گسترش و توسعه ندهیم در دوراهی اخلاقی و تعصب ملی گیر می‌کنیم، از سوی باید جواب مردم برای داشتن پزشک متخصص را بدهیم و از سوی دیگر، ورود متخصصین در برخی رشته‌ها خارج از جغرافیای ایران و همین طور ملیت خودمان به نظر می رسد به مصلحت نیست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: مشکلات شهرهایی که امروز بازدید داشتیم را برطرف کنیم و برای تامین تجهیزات و توسعه فضاها قول‌هایی دادیم که امیدواریم ظرف سه تا چهار ماه آینده عملی شوند.

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir