داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

همیاران پلیس بهترین پل ارتباطی این نهاد با خانواده ها است

نمایش خبر : 158 | تاریخ انتشار : 17 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ همایش همیاران پلیس در مدارس فراهان برگزار شد.
سروان سید رضابهشتی، رئیس پلیس رهوار فراهان در حاشیه این آیین در گفت و گو با فراهان خبر گفت: اسفند ماه سال 85 طبق تفاهم نامه ناجا و وزارت آموزش و پرورش مقرر شد دانش آموزان مقاطع مختلف تحصلی در قالب همیاران پلیس، پلیس یاران نوجوان و جوان با عوامل پلیس راهور همکاری کنند.
وی افزود: با وجود اینکه استعداد و نیروی پلیس به اندازه ای نیست که در تمامی نقاط حضور داشته باشند همیاران پلیس می توانند با تذکر و ارشادهای محترمانه به والدین در کاهش سوانح تاثیر گذار باشند.
بهشتی بیان کرد: با توجه به نقش تربیتی گوش دادن به تذکر فرزندان، بیش از 70 درصد توصیه های همیاران پلیس با استقبال والدین همراه بود.
رئیس پلیس راهور فراهان گفت: والدین به علت ارتباط صمیمی با فرزندان به توصیه های آنها توجه دارند و از انجام هر گونه عملی از جمله تخلف رانندگی به علت بدآموزی و تاثیر منفی در تربیت فرزند خودداری می کنند.
وی با بیان اینکه همیاران پلیس بهترین پل ارتباطی بین ما و خانواده ها هستند، افزود: همیاران پلیس حرکت والدین را در حین رانندگی رصد کرده و در صورت ارتکاب تخلف به آنها هشدار می دهند.
بهشتی تصریح کرد: در صورت بی توجهی والدین به اخطار و تذکر همیار پلیس آنها می توانند تخلف صورت گرفته را به پلیس راه و راهور گزارش دهند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراهان بیان کرد: دانش آموزان با اجرایی شدن طرح همیار پلیس با 9 تخلف حادثه ساز شامل نبستن کمربند ایمنی، صحبت کردن و خوردن و آشامیدن در حین رانندگی، بی توجهی به تابلوهای هشدار دهنده، رعایت نکردن سرعت مجاز، سبقت غیر مجاز، حرکات مارپیچ، صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی و رانندگی در حالت خواب آلودگی آشنا شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir