داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نرخ بیکاری در فراهان ۸.۵ درصد/۳۰۰ فرصت شغلی در شهرستان ایجاد می‌شود

نمایش خبر : 548 | تاریخ انتشار : 25 دی 1396

آبایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر؛ با اشاره به اعتبارات اشتغالزایی استان در حوزه حمایت از توسعه و ایجاد مشاغل روستایی گفت: سهم شهرستان فراهان از این اعتبارات، ۵.۵ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که نرخ این تسهیلات برای سرمایه ثابت، ۶ درصد و برای سرمایه در گردش، ۱۰ درصد است.

وی افزود: در برنامه اشتغال فراگیر، ۲۹۱ میلیارد تومان به استان تخصیص داده شده که از این اعتبار، سهم شهرستان فراهان ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و نرخ این تسهیلات ۱۸ درصد است که بین ۲ تا ۸ درصد نیز یارانه دارد.

سقف پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی ۴ برابر شد

آبایی اظهار کرد: از محل اعتبار مشاغل خانگی که رقم آن ۱۵ میلیارد تومان است، هر شهرستان در چارچوپ رشته مشاغل خانگی که ۳۶۰ عنوان شغلی است، می‌تواند نسبت به معرفی متقاضیان اقدام کند تا از این تسهیلات قرض‌الحسنه بهره مند شوند. در این حوزه برای ایجاد رقابت در شهرستان، برش شهرستانی ایجاد نشده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: سال گذشته سقف تسهیلات برای هر شغل ۵ میلیون تومان بود، اما امسال دولت این تسهیلات را ۴ برابر کرده است و به ازای هر شغل ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می شود.

وی در ادامه گفت: جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگ و ارشاد و صنایع دستی چهار دستگاه متولی برای پرداخت این تسهیلات هستند.

آبایی با اشاره به تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش گفت: اعتبارات این تسهیلات ۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سهمیه استانی است که این تسهیلات برای کمیته امداد و بهزیستی، ۲۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون است.

ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل در استان مرکزی با ارائه تسهیلات

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: از نظر منابع هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد و جذب اعتبارات ۶۰۰ میلیاردی که به استان مرکزی تخصیص یافته است ۱۳ هزار و ۵۰۰ شغل در آینده ایجاد می کند.

وی با اشاره به نرخ بیکاری شهرستان فراهان گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، نرخ بیکاری هشت و نیم درصد و تعداد بیکاران این شهرستان ۸۰۶ نفر است.

آبایی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل روستایی و اشتغال فراگیر، بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی در فراهان ایجاد شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir