داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

راه اندازی ۱۰ خانه ورزش روستایی در فراهان/فلسفه انقلاب اسلامی؛ خدمت به مردم است

نمایش خبر : 112 | تاریخ انتشار : 19 بهمن 1396

به گزارش فراهان خبر؛ حقدادی، مدیرکل ورش و جوانان استان مرکزی در همایش اداری شهرستان فراهان در جوار امامزاده ذلف آباد فراهان گفت: از ابتدای امسال با رویکرد برنامه ششم توسعه شاهد اقدامات مثبتی در حوزه ورزش فراهان هستیم.وی افزود: ظرفیت ها در راستای توسعه زیرساخت های ورزش به کارگیری شده است، همراهی نماینده این حوزه با توجه به مسئولیت در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جذب اعتبارات و منابع مالی قابل تقدیر است.

حقدادی اظهار کرد: تکمیل پروژه های نیمه کاره ورزشی در دستور کار اداره ورزش و جوانان قرار دارد و بر همین اساس پروژه هایی که قابلیت جذب اعتبارات ملی را دارند، در ردیف جذب اعتبارات ملی قرار می‌گیرند.

مدیرکل ورش و جوانان استان مرکزی گفت: با رویکرد برنامه ششم توسعه اظهار کرد: تکمیل سالن ورزشی «دستجان» از جمله این پروژه ها بود که در ردیف جذب بودجه قرار گرفت و سالن ورزشی نیمه کاره روستای «کودزر» هم توسط سازمان نوسازی مدارس در حال تکمیل است.

وی کرد: مجموعه ورزشی امیرکبیر شهرستان نیاز به بهسازی دارد و با پیگیری صورت گرفته در هفته های آتی کار تکمیل این مجموعه آغاز می شود و اعتبارات لازم برای این موضوع جذب شده است.

سالن ورزشی طبقاتی در فراهان احداث می شود/راه اندازی ۱۰ خانه ورزش روستایی در فراهان

وی بیان کرد: با توجه به پتانسیل های ورزشی در رشته های ورزشی انفرادی در نظر داریم سالن ورزشی طبقاتی احداث کنیم که برای این منظور بخشی از اعتبارات در حوزه مطالعات طرح پیش بینی شده است و تا سه سال آینده سالن ورزشی در شأن مردم فراهان احداث می شود.

حقدادی ادامه داد: در ایام دهه فجر در این شهرستان ۴ خانه ورزش روستایی با همکاری دهیاران و شوراها راه اندازی شد و تا سه ماهه اول سال ۹۷ در نظر داریم ۱۰ خانه ورزش روستایی در فراهان ایجاد می شود.

مدیرکل ورش و جوانان استان مرکزی تصریح کرد: در حوزه ورزش های همگانی همایش هایی در شهرستان برگزار شده است، پیشنهادهایی برای برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی- ورزشی با همکاری شهرداری و شورای شهر فرمهین ارائه شده است.

حقدادی افزود: ایجاد سازمان های مردم نهاد در اداره ورزش و جوانان فراهانی، یکی دیگر ازبرنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد، این سازمان ها فرصتی برای حضور جوانان در فعالیت های فرهنگی و ورزشی است.

مدیرکل ورش و جوانان استان مرکزی افزود: نگاه نظام جمهوری اسلامی اعتماد به جوانان است، این جوانان در همه عرصه های و برهه های حساس انقلاب اسلامی حضور فعال داشته اند و این جوانان سرمایه آینده انقلاب اسلامی هستند. مسئولان هم باید این جوانان را باور کنند و فضای فعالیت را برای آنان ها فراهم کنند.

فلسفه  انقلاب اسلامی؛ خدمت به مردم است

حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در این جلسه ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: انقلاب ما انفجار نور بود و سبب هدایت و روشنی شد. با پیروزی انقلاب اسلامی قرآنی که در حال فراموشی بود، دوباره به بطن زندگی مردم بازگشت.

وی افزود: هدف از انقلاب؛ عمل به قرآن و احیای سنت اهل بیت(ع) است، این هدف مراتب دارد و برای رسیدن به مراتب عالی انقلاب باید با جنود شیطانی و هوای نفسانی  در مسیر انقلاب مبارزه شود، رسیدن به جمهوریت مجاهدت نیاز دارد.

فیض کرمیان اظهار کرد: از ابتدا اهداف و فلسفه قیام انقلاب مشخص بود، اهداف بی شماری را می توان برای این انقلاب ترسیم کرد اما آنچه مهم تر از بقیه اهداف است، خدمت به مردم است و فریادهای امام(ره) در مبارزه با رژیم شاهنشاهی در دفاع از حقوق مردم بود.

امام جمعه فرمهین گفت: مسئولان نظام هم باید فاصله ها را با مردم کم کنند و در جمع مردم حضور پیدا کنند، البته این مردم هم قدردان خدمتگذاری مسئولان هستند.

وی افزود: برخی از مواقع در فضای مجازی و برخی از رسانه ها مطالبی در مورد برخی از مسئولان منتشر می شود که واقیعت ندارد و این موارد از بی تقوایی افراد است.

امام جمعه فرمهین بیان کرد: این انقلاب رایگان به ما نرسیده است و جانفشانی ها و جان نثاری ها برای انقلاب شده است، باید تا آخرین قطره خون از انقلاب و آرمان های انقلاب دفاع کنیم.

لزوم حفظ انسجام بین مسئولان و ورزشکاران شهرستان برای ارتقای حوزه ورزش شهرستان

سید احمد سجادی، فرماندار فراهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش شهرستان گفت: حوزه ورزش در فراهان وضعیت بهتری داشته است اما فعالیت هیات های ورزشی در دوره ای در شهرستان رو به افول رفته است.

وی افزود: خوشبختانه از ابتدای امسال شاهد فعال شدن حوزه ورزش شهرستان هستیم، با پیگیری های صورت گرفته امسال حدود یک میلیارد تومان اعتبارات برای این حوزه مصوب شده که امیدواریم تا پایان سال این اعتبارات تخصیص پیدا کند.

سجادی اظهار کرد: در بین مسئولان شهرستانی هم انسجام خوبی برای ارتقای حوزه ورزش وجود دارد که سبب رشد و شکوفایی این حوزه شده است.

فرماندار فراهان با اشاره به راه اندازی خانه ورزش روستایی گفت: این خانه های ورزش روستایی با اعتبارات حدود ۶ میلیون تومان در روستاها تجهیز می شوند.

وی تصریح کرد: برنامه ما این است که در هر روستا یک مجموعه ورزشی داشته باشیم تا ساکنان روستا برای ورزش کردن مجبور نباشند از روستایی به روستای دیگر سفر کنند.

در این جلسه از فعالان حوزه ورزش شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir