داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

همه عظمت نظام از شهدا است/حضور در میدان جهاد فتنه را ریشه‌کن می‌کند/ قدرت نظام اسلامی، دشمن را پای میز مذاکره کشاند

نمایش خبر : 152 | تاریخ انتشار : 19 دی 1397

به گزارش فراهان خبر؛ آیت‌الله تقوی، نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورزی روز چهارشنبه در اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر که در مسجد قمر بین هاشم شهر فرمهین برگزار شد گفت: عطر خون شهید فضا را آکنده کرده است، این مجلس به نام شهیدان شکل‌گرفته است.

وی افزود: اگر چشم دل‌باز و گوش جان بازکنیم ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها را می‌شنویم، وادی شهادت، وادی عشق است؛ میدان شهادت، میدان عشق و عاشقی است، هرکس توفیق داشته باشد در این محفل قدم بگذارد به اقلیم عشق قدم گذاشته است و از وادی عشق سرمست می‌شود و مستانه به سمت آرمان الهی می‌رود.

تقوی اظهار کرد: میدان شهادت، میدانی است که وقتی شهید در آن می‌غلتد فرشتگان با طبقی از نور به استقبالش می‌آیند، شهید ثابت الی الله است؛ در مسیر سلوک صدها منزلگاه است اگر کسی که می‌خواهد در این مسیر قدم بردارد باید اول با خودش تسویه‌حساب کند.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورزی اظهار کرد: اگر کسی بتواند به نفس خوئ غلبه کند از منزل اول به منزل دوم می‌رود، غلبه بر هوای نفس بسیار دشوار است، کسی که دربند نفسانیت است نمی‌تواند بر هوای نفسانی پیروز شود.

ریشه استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی در درون ما است

وی گفت: ریشه استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی در درون ما است، باید از هوای نفسانی درون آزادشویم و بر هوای نفس غلبه و تحولی درونی ایجاد کنیم. شهدا در مرحله اول خود را آزاد کردند.

تقوی گفت: ایمان اولین منزل در مسیر عاشقی است، ایمان به انبیا و راه امام (ره) و امامت و باور « ما می‌توانیم» و قدرت رسیدن به آزادی را باید در مرحله اول داشته باشیم. اول باید به یک اعتقاد برسیم و پای آن بایستیم و اگر در این مسیر اعتقاد ضعیف باشد عقب‌گرد می‌کنیم. در این مسیر شیطان زیادی کمین کرده‌اند، گذشت از منزل اول کار دشوار است باید نفس را مهار کنیم و زنگار را از دل بزداییم، آیینه دل را غبارروبی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز گفت: هجرت منزلگاه دوم است و باید یافته‌های درونی را درحرکت درونی به نمایش بگذاری، از دنیا و دلبستگی ها دل بکنی و شهدا هم همین این کار را کردند.

وی بیان کرد: جهاد؛ دری از درهای بهشت است که برای بندگان مخلص باز می‌شود. این منزل شکوه و عظمتی دارد که باید به آن توجه شود.

تقوی افزود: منزل جهاد پر از میدان مین است و این میدان‌ها معمولاً در تیررس دشمن است‌، همه عظمت‌ها از میدان جهاد نشات می‌گیرد. اگر می‌خواهید مجد و بزرگواری را نسل‌های آینده در اختیار داشته باشی میدان جهاد را ترک نکنید.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز گفت: هرکسی نمی‌تواند در این فضا وارد شود انسان‌هایی که به باور عمیق رسیدند می‌توانند وارد میدان شوند. چه‌بسا کسانی که سینه‌ها را سپر گلوله کردند تا یک کشور و ملت بماند تا ارزش‌ها  آماج هجمه‌های دشمن قرار نگیرد.

ریشه فتنه را کسانی‌ می‌زنند که در میدان جهاد باشند

وی افزود: ارزش‌ها و عظمت در میدان جهاد است، ریشه فتنه را کسانی‌ می‌زنند که در میدان جهاد باشند نه فرصت‌طلبان و عافیت طلبان، انقلاب باروحیه انسان‌های منفعت‌طلب ادامه پیدا نمی‌کند بلکه برای ادامه انقلاب باید روبه روی دشمن ایستاد و در عرصه‌های مختلف و به‌تناسب برنامه‌های دشمن باید مسلح شد.

تقوی بیان کرد: اگر میدان جهاد ترک شود باید لباس ذلت بر تن کرد. میدان جهاد که باشد، احساس آرامش و امنیت ایجاد می‌شود و از مجاهدت مجاهدان فی سبیل الله امنیت فراهم می‌شود.

قدرت نظام اسلامی، دشمن را پای میز مذاکره کشاند

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز اظهار کرد:  در برابر دشمن باید باقدرت و عظمت وارد شد، چرا دشمن ما در مسئله هسته‌ای تحت‌فشار قراردادند؟ جهان خواران و همراهان استکبار گوش به حرف ملت‌های دیگر نمی‌دهند و حرف‌های آن را نمی‌شنوند. تنها قدرت هسته‌ای این ملت، استکبار را پای میز مذاکره کشاند.

وی گفت: دشمن می‌خواهد قدرت موشکی ما را محدود کنند، در همه عرصه‌ها باید قدرت پیدا کنیم و در سایه قدرت می‌توانیم پیروز باشیم.

تقوی افزود: ما قدرت را برای استثمار نمی‌خواهیم بلکه با این قدرت از مظلومان جهان حمایت می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز افزود: در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادیم یک وجب از خاک به دشمن واگذار شود. شهید هاشمی‌ها بودند تا انقلاب پایدار بماند، درود بر مادران امثال شهید هاشمی‌ها که در دامن خود رزمندگان مجاهد تربیت کرد.

وی افزود: در میدان جهاد انسان‌های خودساخته و مؤمن هستند. منزل بعدی منزل شهادت است. که باید از میدان مین عبور کنیم تا به آن برسیم.

همه عظمت نظام از شهدا است

تقوی اظهار کرد: همه عظمت نظام از شهدا است. مسئولان باید بدانند پایه‌های صندلی ریاست ما روی خون شهدا استوار است. در میدان شهادت است که زیباترین عشق‌بازی‌ها ثبت شد.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز گفت: شهدا که رفتند اما صحبت ما با جاماندگان است، توصیه‌ای که به‌جاماندگان می‌کنیم این‌که صحنه را خالی نگذاریم و از عاشورا بیاموزیم، در گردنه‌های نفس‌گیر باید ایستادگی کنیم.

وی بیان کرد: صحنه‌های جهاد را برای نسل آینده باید ثبت کنیم، چگونه برخی دزدی و اختلاس می‌کنند و نیروهای نظام را زیرسوال می‌برید؟

برگزاری یادواره‌ها باید ادامه‌دار باشد

تقوی گفت: این زنجیرها شهدا و یادواره‌ها باید ادامه‌دار باشد و ثبت شود. باید شجاعت‌ها و رشادت‌ها را ثبت کنیم و خاطرات جنگ را ثبت کنیم، مراقبت کنیم تاریخ تحریف نشود. نیروهای مخلص این نظام را حفظ کردند.

نماینده ولی‌فقیه وزارت کشاورز خاطرنشان کرد: هر شهید آیه‌ای از خداست و باید این‌ها را تفسیر کرد باید افشاگری و روشن گری شود تا مردم بدانند چه کسانی ایثارگری و فداکاری کردند.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir