داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

شهدا گنج‌های نایاب و ارزشمندی هستند/مسیر سنگرسازان در جهاد کشاورزی ادامه دارد/ اجلاسیه شهدا زمینه‌ساز وفاق ملی است

نمایش خبر : 142 | تاریخ انتشار : 19 دی 1397

به گزارش فراهان خبر؛  آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ضمن تشکر از عوامل این کنگره بیان کرد: هرروز شاهد آثار و برکات خون شهدا هستیم. به سهم خودم خداوند منان را سپاسگزارم که این‌همه منت بر سر ما گذاشت.

دری نجف‌آبادی بابیان اینکه استان مرکزی بیش از ۶۲۰۰ شهید در راه اسلام و انقلاب در طول هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم این کشور کرده است افزود: شهدایی مثل دکتر چمران، شهید هاشمی، شهید آنجفی، شهید محلاتی در دفاع مقدس و امیرکبیر و قائم‌مقام فراهانی در دوره‌های قبل، از شهدای این استان هستند که در طول تاریخ تشیع با خون خود درخت اسلام، ایمان، عزت، ولایت و کرامت را آبیاری کردند.

وی با نثار درود بر روح پاک شهدا و پدران شهدا که عزیزانشان را تقدیم این کشور کردند اظهار کرد: آفرین بر شما مردم که قدر انقلاب را دانسته و ندای امام و رهبری را لبیک می‌گویید. البته مسلمانان سایر کشورها از عراق و سوریه تا نیجریه نیز ندای امام عزیز را لبیک گفته و دین خود را به اسلام ادا کرده‌اند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: این راه امام حسین است که متأسفانه در طول تاریخ به خاموشی گراییده بود ولی امام آمد و فرهنگ جهاد و شهادت در بین ملت ما و ملت‌های دیگر زنده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید مسئولین قدر خون شهدا را بدانند و از ظرفیت‌های کشور استفاده کرده و جلوی ولخرجی‌ها را بگیرند.

وی در پایان گفت: ملتی که به خدا معتقد است پیروز است و هرگز شکست نمی‌خورد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

شهدا گنج‌های نایاب و ارزشمندی هستند

سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهدا گنج‌های نایاب و ارزشمندی هستند که ما باید به داشتن چنین سرمایه‌های بزرگی افتخار کنیم.

وی افزود: دفاع مقدس با واژه‌هایی همراه است و هر واژه‌ی  را در دفاع مقدس دنبال می‌کنیم به سنگر سازان بی سنگر می‌رسیم، در جاده، پل‌ها، گردنه‌ها، خاک‌ریز، میدان مین، بیمارستان صحرایی و .. از پشت جبهه تا خط مقدم سنگرسازان حضور داشتند.

کریمی ادامه داد: رزمندگان در دفاع مقدس در عملیات منتظر شنیدن سروصدای چرخ‌های بلدوزر و لودرها بودند تا مطمئن شویم عملیات تثبیت شد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: نخلستان‌ها، باتلاق‌ها، نهر‌ها، خاک‌ریزها، جاده‌ها و پل‌ها در سواحل شرقی اروندرود همواره نمایانگر و بازگوکننده‌ی تلاش و همت بی‌همانند سنگرسازان بی‌سنگری است.

وی افزود: سنگر سازان در دفاع مقدس تردد نیروهای رزمی، ترمیم و تعریض و شن‌ریزی راه‌های مواصلانی و همچنین احداث صد‌ها سنگر و ده‌ها مقر و قرارگاه جهت استقرار نیروهای عمل‌کننده و سنگرهای توپخانه، ادوات، اورژانس و غیره منطقه را برای انجام عملیات آماده می‌کردند.

کریمی اظهار کرد: عملیات کربلای ۵ شب قدر انقلاب است، عملیات کربلای ۴ و ۵ درس ویژه‌ای به ما داد و به ما آموخت که هیچ‌گاه ناامید نشویم و در همه صحنه‌ها با توکل به خدا در برابر دشمن تا پیروزی نهایی ایستادگی کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی

مسیر سنگر سازان در جهاد کشاورزی ادامه دارد

آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این اجلاسیه گفت: ۷۶ شهید استان مرکزی به سنگرسازان بی‌سنگر جهاد کشاورزی تعلق دارد، کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) و گرامیداشت ۶۲۰۰ شهید استان ۱۰ اجلاسیه را در دستور کار قرار داده است که اولین اجلاسیه به سنگرسازان بی‌سنگر اختصاص پیدا کرد.

وی بابیان اینکه حضور شهید اسدالله هاشمی در جنگ و نقش بی‌نظیرش در مهندسی جنگ بی‌بدیل شمرد و افزود: اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر متعلق به کسانی است که در دوران دفاع مقدس حماسه آفریدند و زیر توپ و تانک دشمن ذره‌ای عقب‌نشینی نکردند.

آنجفی اظهار کرد: امروز هم جهاد کشاورزی در ادامه مسیر جهاد تأمین امنیت غذایی مردم را به عهده دارد و این سنگرسازان کشاورزی سعی در سالم نگه‌داشتن سبد غذایی مردم دارندو جهاد کشاورزی همگام با کشاورزان و دامداران در سنگر انقلاب ایفای نقش می‌کند.

فرماندار فراهان:

یادواره و اجلاسیه شهدا زمینه‌ساز وفاق ملی

در ادامه این مراسم سجادی، فرماندار فراهان گفت: برگزاری همایش‌ها، یادواره‌ها و اجلاسیه‌ها با رویکرد ملی ارزش نهادن همیشگی به شهدا را یادآوری می‌کند. در شرایط کنونی امروز جامعه برگزاری اجلاسیه و کنگره‌ها به حفظ ارزش‌های دینی، فرهنگی و وفاق ملی کمک می‌‌کند.

سجادی افزود: برگزاری اجلاسیه و همایش‌ها با رویکرد ملی به دور از جناح و گرایش زمینه‌ساز وحدت، انسجام در جامعه است.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir