داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نسخه اسلام رحمانی، نسخه مقابله با مقاومت است/تشکیل دولت انقلابی جوان محور، راه نجات کشور از جریانات سازش‌کار

نمایش خبر : 225 | تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398

به گزارش فراهان خبر؛ میزگرد «منطق مقاومت از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی» با حضور کارشناسان سیاسی در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب برگزار شد.

حجت‌الله شایان کارشناس مسائل سیاسی در این میزگرد گفت: قرآن که درس و سرمشق ما در زندگی است در آیه ۵۴ سوره مائده می‌فرماید «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْم یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّة عَلَى الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّة عَلَى الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِم ذلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ» در این آیه تأکید بر این است که اگر مقاومت و ایستادگی نکردید امت دیگری را می‌آوریم، امتی که ۶ ویژگی دارند خدا را دوست دارند و خدا هم این‌ها را دوست دارد. با مؤمنان دوست هستند و با کفار هم به‌شدت مقابله و در راه خدا جهاد می‌کنند و از هیچ گردن‌کلفتی هم نمی‌ترسند. از سرزنش هیچ‌کسی هم عقب‌نشینی نمی‌کنند و حتی اگر تهدید هم شوند برنمی‌گردند و مقاومت می‌کنند.

حکایات قرآن سرمشقی برای منطق مقاومت

شایان ضمن اشاره به اینکه در جای‌جای قرآن کریم بر بحث مقاومت تأکید شده است اظهار کرد: مثال دیگرش حرکت طالوت و جالوت است. ۳۱۳ نفر جوان، پای کار ایستاده اند و مقاومت می کنند و بر عده ی کثیری پیروز می شوند و می توانند جالوت را هم از بین ببرند.  

وی افزود: در جنگ بدر مقاومت شد و عده کمی با اسلحه های کم بر کفاری که تعدادشان سه برابر مسلمانان بود پیروز شدند اما در احد عده ای مأمور به مقاومت در تنگه شدند اما مقاومت نکردند و به دنبال غنائم آمدند و شکست خوردند. پس در جریان اسلام هر کجا که مقاومت نکردیم شکست خوردیم.

این کارشناس سیاسی، مطرح شدن بحث منطق مقاومت از سوی مقام معظم رهبری را یکی از الزامات و ضروریات امروز جامعه دانست و بیان کرد: دفاع مقدس بر اساس مقاومت پیش رفت. با توجه به اینکه نمی شود یک ملتی در مقابل همه قدرت‌ها بایستند و سربلند و پیروز از آن جنگ خارج شوند اما این امر مستلزم یک مقاومت جانانه‌ای بود که در دفاع مقدس محقق شد.

وی عقب‌نشینی آمریکایی‌ها از مواضع جنگ طلبانه شأن طی هفته های گذشته در خلیج فارس را نتیجه مقاومت و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: در چهل سال انقلاب نشان دادیم با مقاومت می شود به خواسته ها رسید. امروز با مقاومت است که ناوهای آمریکا تلاش می کنند فاصله ۶۰۰ کیلومتری را با ناوهای ما داشته باشند، در صورتی که در دفاع مقدس ناوچه های ما را از فاصله ۱۶۰کیلومتری زدند. امروز می بینیم که آمریکا مجبور است ناو هواپیما برش را ۶۰۰ کیلومتر از سرزمین ما دور نگه دارد و این با مقاومت به دست آمده است.

گسترش منطق مقاومت تا مرز های آمریکا

شایان به گسترش فرامرزی تفکر مقاومت پرداخت و اظهار کرد: کشوری مانند ونزوئلا در کنار مرزهای آمریکا با مقاومت می ایستد و علی رغم اینکه همه ی کشور های اطراف ونزوئلا هم در این زمینه کمک کردند که این مقاومت را بشکنند اما چون این مقاومت ونزوئلا به نوعی وصل به جریان مقاومت جمهوری اسلامی بود، پیروز شدند.

وی ضمن بیان اینکه ملت و کشوری اگر تصمیم به مقاومت بگیرد پیروز است تصریح کرد: یک جریان و مجموعه کوچکی از مقاومت در غزه تصمیم به مقاومت در برابر تمام زورگویی ها گرفتند، می بینیم که در برابر رژیم صهیونیستی پیروز شدند. اگر قبلاً موفقیت ۵۱ روز طول می‌کشید این بار ۴۸ ساعته به پیروزی می‌رسند.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: درحرکت اخیر دشمن، ترامپ روز اول نیروی نظامی آورد، ناو فرستاد، کارکنان غیرضروری‌اش را از سفارتش و شرکت‌های نفتی در عراق خارج کرد و برنامه‌ای داشت اما جمهوری اسلامی نه‌تنها عجز و ناله نکرد بلکه مقاومت کرد. در دریا و خشکی موشک‌ها روی قایق‌ها رفتند و موشک‌های بالستیک در جای‌جای کشور آماده شدند. وقتی دشمن این مقاومت را دید ترامپ گفت ما قصد حمله نداریم و می‌خواهیم ایران پای میز مذاکره بنشیند و جنگ ما جنگ اقتصادی است.

وی به طرح منطق مقاومت در جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: در همین جنگ اقتصادی هم اگر مقاومت داشته باشیم قطعاً پیروز می‌شویم. منتهی اشکالاتی در جامعه ما وجود دارد. به‌عنوان‌مثال می‌گوییم در جنگ بسیار شدید اقتصادی هستیم اما مصرفمان نسبت به قبل تغییری ندارد. مثلاً آیا مصرف سوختمان کم‌تر شد؟ هنوز در بحث اقتصاد آرایش جنگی نگرفتیم. واقعاً هم نگرفتیم. دولت ما اگر آرایش جنگی بگیرد، صداوسیما، احزاب و جریان‌ها اگر آرایش جنگی بگیرند قطعاً ملت در این جنگ هم پیروز خواهند شد.

شایان بیان کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته بود که فرمان آتش به اختیار را مطرح کردند و بعدازآن تکمله ای بر این فرمان زدند که آتش به اختیار تمیز. می‌توانیم از این فرمان آتش به اختیار برداشت مقاومت کنیم. وقتی حکایت اصحاب کهف را در قرآن که می‌خوانیم می‌بینیم که تعدادی جوان از وضعیت فرهنگی جامعه به تنگ آمدند و به غار پناه می‌برند. اگر بخواهیم از اصحاب کهف درس مقاومت بگیریم و یک کهف حصینی ایجاد کنیم، باید مسجد ما در تقابل با تهاجم فرهنگی نقش ایفا کند یعنی جوان‌های آن روز اگر در غار مسکن گزیدند جوان امروز باید به صورت آتش به اختیار برای تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن بتواند کهف حصینی ایجاد کند و بتواند پیروز شود چون ما بر اساس فرهنگ قرآنی، فرهنگ مقاومت و براساس قرآن می خواهیم حرکت کنیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید در عرصه های مختلف دولت مردان و مجلس در حوزه منطق مقاومت که مقام معظم رهبری مطرح کردند به میدان بیایند و نمی شود عده ای بر خلاف رهبری که می گویند جنگ و مذاکره نمی شود از مذاکره و معامله بگویند اضافه کرد: مجلس است که باید قوانینی براساس فرهنگ مقاومت تصویب کند. دولت است که باید لوایحی را آمده و به مجلس بفرستد. اگر دولت و مجلس به این صحنه وارد نشوند. اگر دولت لایحه ای در راستای مقاومت به مجلس ارسال نکند و طرحی از درون مجلس برای مقاومت نجوشد معلوم است که اینها حرف رهبری را نگرفتند و براساس همان منش و دیدگاهی که یک سری دارند می خواهند به سمت و سوی مذاکره و معامله با دشمن حرکت کنند. امروز نسخه شفا بخشی که مقام معظم رهبری برای کشور و ملتهای آزاده جهان بستند بحث مقاومت در همه عرصه ها و در همه مجموعه هایی است که به نظام جمهوری اسلامی مرتبط هستند.

این کارشناس سیاسی پیشرفت های حوزه علمی و هسته ای را برآمده از مقاومت دانشمندان انقلابی برشمرد و تشریح کرد: کشور ما نشان داده است با مقاومت به هر چیزی دست پیدا می کند. زمانی که ما را تحریم کردند امام فرمودند ما فرزندان رمضانیم یعنی اینکه ما استراتژی داریم، مقاومت می کنیم و آن چه را که می خواهیم به آن می رسیم. در این مقطع هم به نظر می‌رسد که مقام معظم رهبری استراتژی‌ای را به‌عنوان مقاومت مطرح کردند که مسئولین ما به‌خصوص مسئولین اجرایی و تقنینی باید حرف مقام معظم رهبری را توجه کنند و جامع عمل بپوشانند.

نسخه اسلام رحمانی، نسخه مقابله با مقاومت است

وی ضمن بیان اینکه جریان لیبرال در تلاش است که مقاومت را از مردم بگیرد عنوان کرد: برخی از افراد این جریانات بحث هایی را در این حوزه مطرح می کنند و می گویند که اگر دوگانه حق و باطل و مقاومت را از مردم بگیریم پیروز هستیم. باید گفت نسخه اسلام رحمانی که از سال ۹۲ در کشور ما در حال پیاده شدن است نیز نسخه مقابله با مقاومت است. این مقابله با مقاومت است که می گوید آب خوردن هم به واسطه لغو تحریم ها می آید. تحریم ها باید لغو شود تا مشکل ریزگرد ها حل شود. تحریم ها باید لغو شود تا مشکل بانکها حل شود. این نسخه ی مقابل مقاومت است که این جریان تلاش می کند که مقاومت را از این جامعه بگیرد.

شایان ادامه داد: اینکه رهبری در این مقطع زمانی تاکیدی فراوان بر بحث مقاومت بر اساس همان سیره امام دارند، مشخص است که جریانی در کشور ما تلاش می کند که این روحیه مقاومت و ایثار و ایستادگی را از مردم بگیرد و آنچیزی که کشتی‌بان انقلاب در این مقطع تشخیص دادند این است که ملت باید مقاومت کنند.

وی به مباحث پیرامون برجام پرداخت و اظهار کرد: اگر قصه جنگ صفین را خوب نگاه کنیم به‌خصوص در انتهای آن‌که قرآن‌ها بر سرنیزه رفت و مقاومت درون لشکر امیرالمؤمنین را شکستند، بعد از آن می بینیم که آتش بسی صورت می گیرد. بعد از آتش بس بحث مذاکره مطرح می شود و برای مذاکره نماینده ای انتخاب. امیرالمؤمنین(ع) با آتش بس و مذاکره مخالف بودند و حتی در حین مذاکره هم نامه ای به ابوموسی اشعری می نویسند که  ملعون است کسی اگر از تجربه استفاده نکند. چون تجربه می گفت شما هر صلحی با معاویه بکنید و هر قراردادی با معاویه ببندید معاویه به آن عمل نمی کند. ابوموسی ملعون کسی که این تجربه را دارد اما از آن استفاده نمی کند. بعد از یک سال مذاکره نتیجه مشخص است.

دولت در برابر اشتباه خودش مقاومت می کند نه در برابر دشمن

این کارشناس سیاسی ادامه داد: امروز هم دولت ما تعهد دادند که با مذاکره  مشکلات را حل می‌کنیم. و نتیجه عملکردش برجام شد. آقای ظریف می‌گوید عایدات ما از برجام هیچ، عراقچی می گوید عایدات ما از برجام هیچ، رئیس قبلی بانک مرکزی می گوید عایدات ما از برجام هیچ، وقتی که هیچ است باید چه بگویند! در زمان امیرالمؤمنین(ع) وقتی دیدند کلاه سرشان رفته است عده‌ای آمدند و گفتند یا علی ما اشتباه کردیم و شما هم که این اشتباه را پذیرفتی شما هم بیا توبه کن. الآن جریان داخل کشور هم به دنبال همین مسئله هستند. در حال حاضر این افراد حتی حاضر نیستند بگویند ما اشتباه کردیم. نمی‌خواهند از مردم عذرخواهی کنند و نمی‌خواهند بگویند که ما تعهدی دادیم و نتوانستیم به تعهدمان عمل کنیم. این‌ها همچنان به دنبال این هستند که بازهم اگر شد یک مذاکره‌ای صورت بگیرد یک‌چیزی آمریکا در این برجام به ما بدهد که بگویند که ما گفتیم که برجام آفتاب تابان است گفتیم برجام را خدا آورده است.

وی افزود: مشکل این است که این‌ها بازهم مذاکره را از طرق مختلف دنبال می‌کنند . مقاومت دولت ما مقاومت در برابر اشتباه خودشان است. مقاومتی در دفاع از برجامی که واقعیتی نداشته و دروغ محض بوده است و همچنان می‌خواهند حمایت بکنند و در برابر این اشتباهشان در حال مقاومت هستند.

اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی مغازه‌های دو نبشه سیاسی

شایان با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا مقاومت ما را از درون بشکند و شاید در یک بخش‌هایی موفقیت‌هایی را هم به دست آورده باشد اظهار کرد: نسخه شفابخشی که رهبری در این مقطع از زمان مطرح کردند شکل‌گیری دولت انقلابی است. همه‌کسانی که دلشان برای این انقلاب می‌سوزد به این نتیجه رسیدند که جریان‌های حزبی ما، اصولگرا و اصلاح‌طلب، بیشتر به مغازه‌های دونبش شبیه هستند تا یک جریانی که به دنبال حاکمیت تفکر انقلابی باشد. جامعه کاملاً از این احزاب ناامید است و به خاطر خوی اشرافی گری ای که دچار شدند و به خاطر دگردیسی که در تفکر انقلابی‌شان به وجود آمده است این‌ها هیچ حرکتی برای حاکمیت تفکر انقلابی در جامعه نخواهند داشت.

وی بیان کرد: موتور محرکه را جوانان به وجود می‌آورند و حرکت می‌کنند. تلاش دشمن این است که جوانان ما را در عصر انفجار اطلاعات به‌واسطه استعمار فرا نو از این حرکت جدا کنند. پس دشمن تلاش می‌کند بخشی از جامعه جوان را در راستای اهداف خودش داشته باشد تا در راستای مقاومت و جریان انقلابی قرار نگیرند.

تشکیل دولت انقلابی جوان محور، راه نجات کشور از جریانات سازش‌کار

این کارشناس سیاسی راه نجات از دست جریانات ضد مقاومت را تشکیل دولت انقلابی به‌واسطه جوانان دانست و تصریح کرد: باید در گام دوم انقلاب به این برسیم. اگر می‌خواهیم به قله نهایی که ظهور امام زمان (عج) است برسیم باید جوانان را محور قرار دهیم. این جوانان، امروز در یمن، عراق، سوریه و لبنان و افغانستان می جنگند.

وی لازمه تشکیل دولت انقلابی را تشکیل مجلس انقلابی دانست و خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم  مجلس را از نفوذی ها و تفاله های غرب زده خالی کنیم باید جوانها پای کار باشند. باید در انتخابات بهترین گزینه ها را به عنوان کاندیدا بیاورند و مطرح کنند و مطمئناً با جوانانی که به اشرافی گری و تفکر لیبرالی دچار نشده باشند و وام‌دار چپ و راست نباشند و سفت و محکم به مبانی انقلاب و دین و امام و رهبری  معتقد باشند، می‌شود به نتیجه رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir