داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

چالش اصلی امروز جامعه بی مهارتی است

نمایش خبر : 71 | تاریخ انتشار : 28 خرداد 1398
سعیدرضا شاه محمدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در گفتگو با فراهان خبر گفت: نیروی انسانی آموزش دیده سبب رونق تولید در جامعه است، توسعه رونق تولیدات داخلی در گرو داشتن نیروی انسانی آموزش دیده و دارای خلاقیت است.
وي ضمن تقدیر از تلاش ها و فعالیت های آموزش های فنی و حرفه ای استان در راستای آموزش به اقشار مختلف جامعه گفت: رونق بازار كار با داشتن نیروی انسانی آموزش دیده و دارای خلاقیت محقق می شود و فنی و حرفه ای نقش موثری در این راستا دارد.
شاه محمدي با بیان اینکه خوشبختانه در کشور بستری ایجاد شده است تا نیروی های آموزش دیده و خلاق پرورش دهیم، افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در کشور بعنوان یکی از این بسترها مسیری مطمئن برای جوانان به حساب می آید.
این مقام مسئول ادامه داد: اتفاق شایسته ای هم اکنون درحال تحقق است و آن راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهر تلخاب است که می طلبد با همت، همدلی و همکاری سایر دستگاهها توسعه این مرکز جهت ارائه آموزش های مهارتی تسریع مي شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی بيان کرد: زمان تغییر در رشته های آموزشی رسیده و باید از رشته های سنتی فاصله و به سمت رشته های بازارمحور برویم و این مهم توسط آموزش فنی و حرفه ای محقق می شود.
وي گفت: چالش اصلی جامعه امروز ما حضور افراد بی مهارت در کارها است، اگر در کشور زمانی چالش ما بی سوادی بود، امروز چالش ما بی‌مهارتی است.
شاه محمدي با اشاره به اینکه بیشتر جوانانی که وارد دانشگاه می‌شوند، قصدشان اشتغال و ورود به بازار کار است، افزود: این جوانان باید متناسب با این جهت‌گیری، آموزش ببینند و چنین آموزشی باید از ابتدا در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای اتفاق بیافتد که مختصات خاص خود را دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی اظهار كرد: خوشبختانه ظرفیت های خوبی در آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد و امیدواریم با توجه به پتانسیلی که در این شهر وجود دارد بتوانیم گام های موثری در راستای ایجاد اشتغال جوانان برداریم.
وی خاطر نشان کرد: لازمه شکوفایی خلاقیت جوانان آشنایی با دورهای مهارتی همچون کارآفرینی، بازاریابی، بازار فروش، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و...است که امیدواریم با راه اندازی این مرکز شاهد برگزاری این دوره ها و دیگر رشته های مورد نیاز باشیم.
انتهاي پيام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir