داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

جواب دندان شكن رهبري به دشمن برگرفته از مكتب سيدالشهداء است

نمایش خبر : 123 | تاریخ انتشار : 31 خرداد 1398
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فيض كرميان، امام جمعه فرمهين در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه فرمهين گفت: امام صادق(ع) مي فرمايد؛ « مومن اگر عمل صالح انجام دهد اما اعتقاد قلبي به آنچه انجام مي دهد، نداشته باشد، از آن عمل نفعي نمي برد».
وي افزود: در برخي از كار ها و امورات روزانه وقتي نتيجه نمي گيريم به دليل سستي اعتقاد و باور نبست به عملي است كه انجام مي دهيم.
فيض كرميان اظهار كرد: پيامبر(ص) هم به تقويت ايمان سفارش كرده اند، در شرايط امروزي هم ما بايد ياري حق و نصرت جبهه حق را باور داشته باشيم.
امام جمعه فرمهين ادامه داد: اگر راه حق را برگزيده ايم، به وعده الهي در پيروزي حق باور داشته باشيم، ما در مسير انقلاب با كمترين امكانات از مبارزه با رژيم شاهنشاهي تا جنگ نظامي در برابر دشمن ايستاديم و مستحكم قدم برداشتيم.
وي بيان كرد: ما در مسير انقلاب نبايد شك و شبهه به خود راه دهيم، جوانان ما بايد بدانند كسي كه در برابر ملت ايران ايستاده است، دشمن خونخوار و يك قاتل كت و شلواري ادكلن زده است و فرشته نجات ملت ايران نيست.
فيض كرميان گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران در حال حاضر ظرفيت هاي خوبي دارد، ما نبايد در مسير انقلاب سست و نااميد شويم و بايد به وعده الهي ايمان داشته باشيم و پيروزي از آن ملت ايران است.
امام جمعه فرمهين افزود: در هر برهه اي از تاريخ كه ملت ايران متحد و همدل بودند، پيروز شدند و قطعا اگر دين خدا را ياري كنيد، خدا شمارا ياري مي كند.
وي اظهار كرد: امروز رهبري نظام در نهايت شجاعت پاسخ كوبنده به دشمنان نظام داد، جوانان و پاسداران انقلاب و مدافعان ميهن هم سينه سپر كردند تا احدي جرات تعدي به خاك اين كشور را نداشته باشد و در برابر هر تجاوزي ايستاده اند.
فيض كرميان گفت: سرنگوني پهپاد آمريكايي در خاك كشور ما نشانه اقتدار نظامي اين كشور است، گمان نكنيد اگر نرمش به خرج دهيم، دشمن نرم مي شود، دشمن زماني كه اقتدار و صلابت ما را ديد كه محكم ايستاده ايم، عقب نشيني كرد.
امام جمعه فرمهين اظهار كرد: دشمن در ابتدا در واكنش به سرنگوني پهپاد در ايران موضع گرفت اما وقتي كه فيلم ها را مشاهده كرد، عقب نشيني كرد. خداوند وعده داده است كه رعب و ترس را در دل دشمن مي اندازد.
وي گفت: رهبري معظم انقلاب قبل از ملاقات با مقامات ژاپني در مسجد مقدس جمكران مناجات مي كند و پس از آن در ديدار با مقام ژاپني جواب دندان شكني به دشمن داد و فرمود؛ « هيچ ملت آزاداه اي زير فشار دشمن مذاكره نمي كند»، اين برگرفته از مكتب سيدالشهداء است.
فيض كرميان با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: مهمترين راه مبارزه با مصرف مواد مخدر، فرهنگ سازي و پيشگيري در اقشار مختلف جامعه به ويژه نوجوانان است.
امام جمعه فرمهين با اشاره به برگزاري جشن تيرگان در فراهان گفت: جشن تيرگان يك آيين سنتي فراهان است كه هرساله بايد باشكوه برگزار شود اين جشن فرصت خوبي براي معرفي تاريخ، پيشينه و ظرفيت هاي شهرستان است.دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir