داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وظایف شورای نگهبان برای نسل جوان تبین شود/ دولت پول گندمکاران را به موقع پرداخت کند

نمایش خبر : 123 | تاریخ انتشار : 21 تیر 1398
به گزارش فراهان خبر؛حجت الاسلام فیض کرمیان امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: میلاد حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده است و این نانگذاری به دلیل کرامت این بزرگواران است.
وی افزود: ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم منشا برکارت فراوانی بود و این شهر ام القری مسلمانان و معدن علم شد و از آن به آشیانه اهل بیت(ع) تعبیر شده است.
فیض کرمیان اظهار کرد: ورود حضرت رضا(ع) به ایران منشا خیر و برکات بوده و کرامت شیعیان و نشر علوم اسلامی از وجود این امام رئوف است.
امام جمعه فرمهین ادامه داد: یکی از القاب امام رضا(ع)، رئوف است و باید رافت و مهربانی این امام را در زندگی الگو خود قرار دهیم.
وی با اشاره به 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان بیان کرد: شورای نگهبان جایگاه بسی رفیع و وظایف خطیری دارد و لازم است که وظایف این نهاد برای جوانان تبیین شود.
فیض کرمیان افزود: در سال 98 سالی پرکار برای شورای نگهبان است و ما هم وظیفهداریم ای نهاد را در تایید کاندیدای انتخاباتی و نظارت در انتخابات حمایت کنیم.
امام جمعه فرمهین با اشاره به هفته بهزیستی اظهار کرد: با توجه به اینکه بهزیستی وظیفه رسیدگی به افرادی که نوعی معلولیت دارند را به عهده دارد، باید مورد توجه همگان باشد و حمایت شود.
وی با اشاره به هفته حجاب و عفاف گفت: وضعیت حجاب در جامعه خوب نیست، گاهی این بدحجابی ها ناخواسته و به دلیل گمراهی است، دختران ما باید عفیف و با حجاب باشند و شخص بدون حجاب نمی تواند عفیف باشد.
فیض کرمیان ضمن تقدیر از برگزاری اجتماع مدافعان حریم خانواده در فراهان ادامه داد: متاسفانه مسئولان دولتی در این برنامه شرکت نکردند، آیا اگر برنامه کنسرت هم بود، شرکت نمی کردند؟!، جا داشت که معاون امور بانوان فرمانداری در این برنامه حضور داشت و برنامه ی سلامت که خالصانه برگزار شده بود، مورد حمایت قرار می گرفت.
امام جمعه فرمهین با اشاره به شروع برداشت گندم در فراهان اظهار کرد: کشاورزان با برداشت زراعت نسبت به پرداخت زکات هم اهتمام داشته باشند، امسال برداشت محصول خوب بوده است و حال که خداوند برکت و رحمت به کشاورزی داده است باید اکنون هم با پرداخت زکات شکرگزار باشیم و خدا را فراموش نکنیم.
وی گفت: از پیگیری های جهاد کشاورزی فراهان در نظارت بر فعالیت سیلوها برای رفاه کشاورزان برای تحویل گندم قدرانی می شود اما آنچه به گوش می رسد، قیمت بالای کمباین ها سبب نارضایتی کشاورزان شده است و دست اندرکاران باید نظارت بر این موضوع داشته باشند.
فیض کرمیان افزود: کشاورزان هم محصول خود را به سیلوها تحویل دهند و اجازه جولان به دلالان ندهند، دولت هم با پرداخت به موقع پول گندم از کشاورزان حمایت کند، مسئولان شهرستانی و نماینده مجلس هم پیگیر پرداخت به موقع پول گندم باشند، خلاف وعده دولت در پرداخت پول گندم سبب عدم اعتماد کشاورزان به دولت می شود.
انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir