داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

عدم آنتن دهی تلفن همراه و قطعی اینترنت در روستاهای فراهان

نمایش خبر : 4504 | تاریخ انتشار : 2 مرداد 1398
به گزارش فراهان خبر؛ در شرایطی که استفاده از تلفن همراه و اینترنت اکنون در سراسر ایران همه‌گیر شده است و همه‌ی روستاهای محروم ایران نیز از آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند، اما در بسیاری از روستاهای فراهان  این موضوع به یک معضل تبدیل‌شده است.

 در سال‌های اخیر استفاده از اینترنت در کشور رشد قابل‌توجهی داشته و مسئولان مربوطه بارها برای فراهم کردن زیرساخت‌های این حوزه وعده‌ها داده‌اند که تجهیز روستاها به امکانات مطلوب یکی از مهم‌ترین این وعده‌هاست.

 مطمئناً توسعه و تجهیز کردن دکل‌های مخابراتی در روستاها می‌تواند تا حدودی از مشکلات این روستاها بکاهد.

 تلفن همراه و اینترنت در این دوره یکی از ملزومات است اما در این عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستاهایی در شهرستان فراهان وجود دارد که مردمانش از نعمت اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه بی‌بهره‌اند.

 حدود ۸۰ درصد جمعیت شهرستان ۳۰ هزارنفری فراهان روستایی‌اند اما این روستاها فاقد اینترنت و آنتن دهی مناسب خطوط تلفن همراه هستند.

یکی از اهالی روستای امیرآباد شهرستان فراهان:

رنج مردم روستاهای فراهان از عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبود اینترنت

امیرآبادی یکی از اهالی روستای امیرآباد شهرستان فراهان گفت: روستای امیرآباد یکی از بزرگ‌ترین روستاهای شهرستان فراهان است که در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان واقع‌شده ولی از عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبود اینترنت رنج می‌برد.

 وی در ادامه تصریح کرد: برای برقراری یک کار اینترنتی باید مسافت ۲۰ کیلومتری را تا مرکز شهرستان طی کنیم.

 این شهروند امیرآبادی گفت: در بیشتر بخش‌های فراهان خصوصاً در مناطق روستای از لحاظ زیرساختی و به‌ویژه در بخش اینترنت مشکل وجود دارد و همین امر زمینه گلایه و ناراحتی مردم روستاهای منطقه را در پی داشته است.

 امیرآبادی در ادامه تصریح کرد: برای برقراری یک تماس ساده باید به بالای پشت‌بام برویم که اکثریت مواقع جوابگو نیست در حالی که مسئولان می‌توانند با اندکی تقویت سیگنال‌های تلفن‌های همراه، مشکل آنتن دهی این روستاها را حل کنند.

 وی با بیان اینکه مسئولان مردم روستاها را فراموش کرده‌اند و نسبت به مشکلات این روستاها بی‌توجه هستند، گفت: مسئولان مربوطه باید برای رفع این مشکل اقدام جدی داشته باشند و روستاهای ما را از محرومیت اینترنت خارج کنند زیرا نبود امکانات اولیه ازجمله اینترنت باعث افزایش مهاجرت از روستاها می‌شود.

 امیرآبادی خاطرنشان کرد: تلفن همراه فاقد پوشش و در برخی نقاط دارای پوشش ضعیف  و عدم پوشش اینترنتی در روستاها و جاده‌های روستایی از معضلاتی است که بارها مسئولان محلی و نماینده مجلس برای پیگیری و رفع مشکل قول مساعد داده‌اند اما این وعده عملی نشده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی