داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تأخیر در معرفی وزیر آموزش‌وپرورش به کیفیت آموزش آسیب می‌زند

نمایش خبر : 50 | تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398

به گزارش فراهان خبر؛ به نقل از دیار آفتاب، بیش از دو ماه از رفتن بطحایی از وزارت آموزش‌وپرورش می‌گذرد و دولت برای معرفی وزرای پیشنهادی خود به مجلس کمتر از یک ماه فرصت دارد.

در شرایطی که وزارت آموزش‌وپرورش مشکلات متعددی از جمله حق‌وحقوق عقب‌افتاده فرهنگیان، طرح رتبه‌بندی معلمان و .. رنج می برد و از طرفی نزدیکی بازگشایی مدارس، این وزارتخانه مهم همچنان با سرپرست اداره می‌شود.

از آنجایی که از سرپرست تمام اختیارات وزیر را ندارد این موضوع می تواند آسیب ها و پیامدهای منفی را برای نظام آموزش و پروش به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

امروز و فردا کردن دولت در معرفی وزیر جدید آموزش و پرورش برای هیچ کسی مشخص نیست

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص عدم معرفی وزیر آموزش و پرورش با توجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، گفت: اینکه چرا دولت در معرفی وزیر یکی از بزرگترین وزارتخانه هایش امروز و فردا می کند، برای هیچ کسی مشخص نیست.

وی با اشاره به حضور حدود یک میلیون معلم و ده ها هزار نیروی نخبه در مجموعه آموزش و پرورش، افزود: مردادماه از نیمه گذشته و چشم به هم بزنیم مهرماه می رسد و مدارس کار خود را آغاز می کنند، این در حالی است که هنوز مسئول اصلی این وزارتخانه مشخص نیست.

تأخیر در معرفی وزیر جدید جز آسیب به کیفیت آموزش چیزی دربرنخواهد داشت

سلیمی با بیان اینکه وزیر جدید آموزش و پرورش می بایست از ابتدای تابستان کار خود را آغاز می کرد تا بتواند برنامه ریزی مناسبی برای سال تحصیلی پیش رو داشته باشد، گفت: این تاخیر جز آسیب به کیفیت آموزش چیزی دیگری در بر نخواهد داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: انتظار این بود رئیس جمهور همانطور که با سرعت استعفای وزیر قبلی را قبول می کند، همانطور هم به سرعت برای جایگزین کردن وزیر جدید آموزش و پرورش که بزرگترین وزارت از لحاظ دارا بودن نیروی انسانی است، اقدام کند. چطور در چشم بر هم زدنی استعفا مورد قبول واقع شد، همانطور هم می بایست جایگزین او انتخاب می شد.

 

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir