داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

محرم؛ تجلی حقیقت ولایت است

نمایش خبر : 131 | تاریخ انتشار : 10 شهریور 1398
به گزارش فراهان خبر؛ همزمان با دهه اول محرم مراسم سوگواری و زیارت عاشورا در امامزاده ذلف آباد فراهان با حضور مسئولان و مردم برگزار شد.
حجت الاسلام محمد قربانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان در مراسم سوگواری دهه اول محرم گفت: همانطور که ماه رمضان بهار قرآن است، محرم حقیقت ولایت است و طلیعه ی برای شناخت امام(ع) می باشد.
وی افزود: محرم قربانگاه اکبر و امام حسین (ع) ذبح اکبر است و به فرمایش امام راحل(ره)؛ «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است».
قربانی اظهار کرد: معرفت و شناخت به امام(ع) مهم است و امامت یکی از اصول دین است که هر فردی خود باید شناخت امام(ع) برسد.
رئیس سازمان تبلیغات فراهان ادامه داد: سعادت بشریت در حرکت کردن به سمت امام (ع) است، اگر در همه ابعاد زندگی و در هنه عرصه ها به سمت امام(ع) حرکت کنیم، پیشرفت خواهیم کرد.
رئیس تبلیغات اسلامی فراهان افزود: اگر شناخت و معرفت به امام عصر بود، 25 سال خانه نشینی حضرت علی(ع) و آتش کشیدت درب خانه حضرت، مسموم کردن امام حسن(ع) و شهید کردن امام حسین(ع) را در تاریخ اسلام شاهد نبودیم.
وی با اشاره به معرفت به امام زمان(عج) گفت: آرمان و هدف انقلاب اسلامی معرفت به امام(ع) بود، انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت (ع) است و جامعه باید آمادگی برای ظهور حجت را داشته باشد.
قربانی خاطر نشان کرد: برای حضرت مسلم(ع) 18 هزار نامه برای بیعت با امام حسین(ع) آمد اما در یک شب هم زیر بیعت خود زدند و امام را تنها گذاشتند این نشان از اینکه مردم آن دوران به امام(ع) معرفت نداشتند.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir