داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

فراهان غرق در ماتم عزای حسین (ع)+ عکس

نمایش خبر : 208 | تاریخ انتشار : 12 شهریور 1398
به گزارش فراهان خبر؛ عزاداری ماه محرم نشات گرفته از آموزه‌های دینی و اعتقادات محکم مسلمانان است. در شهرستان فراهان نیز این عشق به‌مانند مردم جای‌جای ایران اسلامی در سینه‌ها موج می‌زند و هم‌زمان با فرارسیدن ماه محرم همراه با سایر مردمان شیفته امام حسین(ع)، دل‌ها ناخودآگاه به یاد سرزمین نینوا قصه، اشک، خون، شهادت و آه می‌افتد و مرد و زن، پیر و جوان در کوچه و خیابان هر کس و به هر طریقی عشق و ارادت خود را در عزای اباعبدالله الحسین(ع) ابراز می کند.
هرساله مردم عزادار در دهه اول محرم هر شب از ابتدای شب تا پاسی از آن در هیئت‌های مختلف با خواندن نوحه همراه با طبل و سنج و سایر آلات عزاداری با حزن و اندوه در عزای حسین(ع) به سوگ می‌نشینند.
برپا کردن خیمه‌های کوچک که نمادی از خیمه‌های سیدالشهدا(ع) ویارانش در دشت کربلا است در مقابل درب برخی از منازل توجه مردم عزادار را به خود جلب کرده که هر دل‌سوخته‌ای با تماشای این خیمه‌ها به یاد خیمه‌های سوخته اهل‌بیت(ع) در روز عاشورا حزن و اندوهش دوچندان می‌شود. اجتماع عاشورائیان با حضور هیئت‌های زنجیرزنی، دسته‌های مختلف سینه‌زنی برپا می شود و شور حال خاص خود را دارد.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir